
Шахраї використовують тему загиблих військових для фішингових атак, – ЦПД
ЦПД попередив про нову шахрайську схему в Telegram: аферисти поширюють фейкові петиції та викрадають акаунти користувачів.
У месенджері Telegram фіксують поширення нової шахрайської схеми, за допомогою якої зловмисники намагаються отримати доступ до облікових записів користувачів. Про небезпеку попередив Центр протидії дезінформації при РНБО України.
Шахраї використовують чутливу тему вшанування пам’яті полеглих українських військових, розсилаючи в особистих повідомленнях та чатах повідомлення із закликом підтримати петицію. Для цього вони поширюють пересланий допис нібито від каналу «Електронні петиції», який містить посилання на фальшивий ресурс. Зовні цей сайт нагадує інтерфейс Telegram, що створює у користувачів хибне враження про його справжність.
Після переходу за посиланням відвідувачам пропонують пройти процедуру авторизації для нібито підписання петиції. Для цього необхідно ввести номер телефону та код підтвердження, отриманий у повідомленні. Передача цих даних дозволяє аферистам перехопити контроль над акаунтом і отримати повний доступ до нього.
У Центрі протидії дезінформації нагадали, що збір підписів під електронними петиціями до Президента України відбувається виключно через офіційний державний портал. Будь-які сторонні сайти або Telegram-канали не мають стосунку до процедури голосування та не можуть використовуватися для підтримки петицій.
Також українців закликали бути особливо уважними до подібних повідомлень, навіть якщо вони надходять від знайомих людей. Фахівці застерігають, що акаунти таких контактів можуть бути вже зламані та використовуватися шахраями для подальшого поширення фішингових посилань і викрадення персональних даних.
Нагадаємо, реформа ТЦК в Україні стартує після змін у грошовому забезпеченні військових, — Свириденко. Міноборони готує поетапну реформу ТЦК, яка стартує зі змін у системі оплати праці військових та нових контрактних умов.
