США не встигають виробляти необхідну зброю — ЗМІ

У Пентагоні визнають, що, промисловість Китаю значно перевищує потенціал не лише Сполучених Штатів, але й сукупний обсяг виробництва ключових європейських та азійських союзників.

Американські компанії не можуть виробляти зброю настільки швидко, щоб задовольнити світовий попит, зокрема через війни в Україні та Ізраїлі, про що говориться в проекті першої в історії США Національної оборонно-промислової стратегії. Про це повідомляє Politico.

Читайте також: Зеленський: Відповімо на терор проти наших людей

Повідомляється, що Національну оборонно-промислову стратегію США найближчими тижнями має оприлюднити начальник відділу закупівель Пентагону Вільям Лаплант. У проекті документа йдеться, що в нинішньому вигляді оборонно-промислова база США «не має потенціалу, можливостей, здатності реагувати або стійкості, необхідних для задоволення повного спектра потреб військового виробництва з необхідною швидкістю та масштабом».

При цьому, як повідомляється, Америка створює найкращу зброю у світі, але не може виробляти її досить швидко.
«Ця невідповідність становить зростаючий стратегічний ризик, оскільки Сполучені Штати стикаються з імперативами підтримки активних бойових дій… одночасно стримуючи велику і технічно досконалішу загрозу, що насувається в Індо-Тихоокеанському регіоні», — цитує видання текст проекту документа.

У Пентагоні визнають, що промисловість Китаю «значно перевищує потенціал не лише Сполучених Штатів, а й сукупний обсяг виробництва наших ключових європейських та азіатських союзників». У звіті йдеться, що пандемія COVID оголила вразливість ланцюга постачання. Потім вторгнення Росії в Україну та напад ХАМАС на Ізраїль «виявили інший набір промислових потреб та відповідних ризиків», оскільки США намагаються виробляти зброю для підтримки України та Ізраїлю.

«Стало зрозуміло, що недостатні виробничі потужності та можливості постачання є глибоко вкоріненою проблемою на всіх рівнях ланцюгів постачання», — йдеться у звіті.

Щоб вирішити цю проблему, Міністерство оборони США «розвиватиме стійкіші та інноваційні ланцюги поставок», інвестуватиме в малий бізнес і приділятиме більше уваги інноваціям.

«Ми повинні заохочувати учасників усіх типів: великих і малих, вітчизняних та іноземних, а також тих, хто не має жодного відношення до Міністерства оборони або оборонного виробництва», — йдеться також у звіті.

Раніше Остін заявив, що результат війни в Україні визначить майбутнє.