Реклама Як віддалені застосунки займають місце на Macbook

Сторонні застосунки залишають «сліди» в роботі Macbook.

Встановлення застосунків на Mac є дещо непослідовним. Різноманітний, але далеко не повний асортимент доступний через Mac App Store. Також можна завантажити застосунки з вебсайтів розробників або інших джерел. Дехто завантажує їх за допомогою USB-накопичувачів і навіть DVD. Зокрема застосунки від таких великих виробників, як Adobe Creative Cloud і Microsoft365, потрапляють на комп’ютер тільки через Mac App Store. Все це зумовлено турботою про безпеку даних під час роботи з Macbook. Застосунки з App Store видаляються досить швидко. Однак, що робити, коли потрібно швидко й повністю очистити пам’ять ноутбука від сторонніх застосунків?

На жаль, поза Mac App Store ви можете отримати програмне забезпечення, яке вам не потрібно, наприклад, дратівливий Mac Keeper або багато рекламного ПЗ.

Операційна система MacOS допускає програмне забезпечення лише з безпечних джерел. Програми повинні запускатися тільки в тому випадку, якщо вони отримані з безпечних та сертифікованих джерел, а якщо вони вам не подобаються, ви можете позбутися їх одним кліком миші. Але з часом система стає все більш суворішою, і тепер вона вимагає, щоб застосунки, які надходять ззовні, були завірені нотаріально, тобто схвалені Apple. Але навіть якщо схвалення від компанії немає, ви все одно можете відкривати застосунки через контекстне меню. У будь-якому випадку це значно ускладнює завдання для шкідливих програм та рекламного ПЗ.

Маленькі застосунки та великі програми легко встановлюються з будь-якого джерела, але їхнє видалення буває досить довгим і складним. Те, що вас не сильно турбує під час встановлення, дратує, коли справа доходить до видалення застосунків. Ви можете видалити деякі застосунки через панель запуску, утримуючи клавішу «Опція». Однак значок «x» для видалення застосунку показується лише для тих програм, які ви завантажили з Mac App Store.

Багато авторських застосунків передбачають можливість видалення, але все одно видаляються не всі їхні компоненти, які займають місце на ноутбуці.

Помилки, що виникають, краще визначаються в чистій системі й більше не пов’язані з втраченими файлами або старими перехресними посиланнями. Крім того, такі залишкові файли можуть призвести до проблем і часто уповільнюють роботу системи. Поза тим, вони у будь-якому разі займають місце для зберігання.

Найпростіший спосіб позбутися зайвого — пошук у файлах. Якщо знайдете залишки, які містять ім’я віддаленого застосунку, просто видаліть їх звичним для вас способом. Також можна скористатися Spotlight. Але до невидимих або системних файлів насамперед має підходити пошукова допомога Apple. Такі програми, як Parallels Desktop або інші інструменти, які заглиблюються в систему, залишаються непоміченими, якщо тільки ви не розгорнете пошуковий фільтр у Finder за допомогою символу «+».

Щоб Spotlight знаходив такі дані, потрібно активувати опцію «Інше» в системних налаштуваннях Spotlight у верхній частині вікна. Spotlight також може знаходити системні файли та інші дані. Для цього потрібно активувати відповідні параметри пошуку.

Може здатися, що робота із застосунками на техніці Apple є вельми клопіткою, але це не так. Усі обмеження введено виробником спеціально для того, щоб максимально убезпечити особисті дані кожного клієнта. Щоб почистити пам’ять від зайвого, існує безліч програм, які роблять це миттєво. Якщо ви хочете придбати дійсно якісний та безпечний ноутбук для роботи, Macbook — це найкраще рішення. А вибрати потрібну модель для купівлі в Україні можна в eStore. Тут представлено весь актуальний асортимент техніки Apple за доступними цінами.