
В Україні рекордна кількість жертв серед цивільних
Загальна кількість загиблих і постраждалих внаслідок війни українців у травні перевищила 2000 осіб.
Травень 2026 року в Україні став найбільш смертоносним для цивільних з початку війни. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала щонайменше 274 смертей.
Поранення отримали 1763 людей. Сукупно — понад 2000 осіб. Це найвищий показник з квітня 2022 року.
«Загальна кількість жертв серед цивільних осіб у травні перевищила 2000 осіб, і цей місяць став місяцем з найбільшою кількістю жертв з квітня 2022 року», — заявила голова місії Даніель Белль.
Головна причина — застосування Росією потужної зброї в міських районах. Ракети та авіабомби неодноразово призводили до загибелі та поранення десятків людей за один удар:
5 травня — авіабомби по промисловій зоні Запоріжжя: 12 загиблих, 42 поранених;
14 травня — ракета влучила в багатоквартирний будинок у Києві: 24 загиблих, щонайменше семеро поранених.
Поблизу лінії фронту головною причиною жертв стали малі ударні дрони. У травні від них загинули щонайменше 64 цивільних і 539 поранені — найвищий показник для цього виду зброї за весь час повномасштабного вторгнення. Лише в Херсоні — 14 загиблих і 221 поранений.
Нагадаємо, сьогодні повідомлялося, що в лікарні загинула жінка, яка отримала важкі поранення через удар по Шостці минулої ночі. Раніше було відомо про загибель 44-річної жінки, яка загинула на місці.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
