УКРАЇНА

Зеленський: у небі України понад 100 дронів і можливі нові атаки

У небі зафіксовано понад 100 безпілотників, українська ППО знищила 111 цілей, повідомив Володимир Зеленський.

У ніч на 13 травня та вранці того ж дня російські сили здійснили масштабну комбіновану атаку на територію України, внаслідок чого під ударом опинилися одразу 14 областей, а в повітряному просторі було зафіксовано понад сотню ударних безпілотників. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

За даними глави держави, російські війська продовжують нарощувати інтенсивність повітряних атак, використовуючи дрони в кілька хвиль протягом доби. Станом на момент оновлення інформації у небі перебувало понад сто безпілотників, а українські сили протиповітряної оборони вже знищили та подавили 111 повітряних цілей за одну ніч. Водночас наголошується, що удари мають цілеспрямований характер і спрямовані переважно на цивільну та критичну інфраструктуру, зокрема транспортні вузли та об’єкти в містах, що призвело до поранень і загибелі людей.

Найбільших пошкоджень зазнали об’єкти житлової та залізничної інфраструктури на території Дніпропетровської та Харківської областей, портова інфраструктура Одещини, а також енергетичні об’єкти на Полтавщині. Протягом попередньої доби атаки охопили 14 регіонів країни, що свідчить про широку географію ударів.

Президент також підкреслив, що зниження уваги міжнародної спільноти до перебігу війни фактично стимулює подальшу ескалацію насильства з боку Росії. Окремо він наголосив на необхідності швидкої реалізації міжнародних домовленостей і посилення спроможностей України до захисту, зазначивши, що ефективна оборона можлива лише за умови скоординованих дій партнерів.

Нагадаємо, Росія атакувала Україну 139 дронами: сили ППО збили та подавили 111 БпЛА. У ніч на 13 травня РФ запустила по Україні 139 дронів. Сили ППО збили та подавили 111 БпЛА, зафіксовано 20 влучань.