УКРАЇНА

Зеленський указом дозволив парад у Москві

З огляду на «численні прохання, з гуманітарною метою», український президент постановив дозволити 9 травня 2026 року провести парад у Москві.

Президент України Володимир Зеленський 8 травня підписав указ про дозвіл на парад до «Дня перемоги» у Москві.

«З огляду на численні прохання, з гуманітарною метою, окресленою в переговорах з Американською стороною 8 травня 2026 року, постановляю: дозволити 9 травня 2026 р. провести парад у м. Москві (Російська Федерація)», — зазначено у документі.

 

Офіс президента

Окрім того, згідно з указом, на час проведення параду із плану застосування української зброї виключили квадрат Червоної площі.

Мовиться про координати:

55.754413 37.617733 — біля Держдуми / Манежної площі;

55.755205 37.619181 — північний край Червоної площі;

55.753351 37.622854 — на схід від Червоної площі, район Державного універсального магазину (ГУМ);

55.752504 37.621538 — прямо біля собору Василя Блаженного.

До цього глава держави підтвердив перемир’я з РФ та анонсував обмін військовополонених у форматі 1000 на 1000.

Нагадаємо, Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон готовий і надалі виконувати роль посередника у переговорах щодо російсько-української війни, однак не планує витрачати ресурси на процес без відчутного прогресу.

«Перемир’я»: стало відомо, чим РФ била по Україні

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp