Зеленський анонсував приїзд делегації США до Києва наприкінці весни
Україна та США обговорили безпекові гарантії, оборонну співпрацю й підготовку нових обмінів полоненими.
Переговори міністра оборони України Рустема Умєрова з американською стороною пройшли конструктивно та були присвячені подальшому посиленню стратегічного партнерства між Києвом і Вашингтоном. Основну увагу учасники зустрічі приділили питанням безпекових гарантій для України та координації подальшої співпраці у сфері оборони. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що одним із ключових підсумків перемовин стало погодження графіка майбутніх контактів на високому рівні. За словами глави держави, Україна очікує на візити представників Президента США до Києва вже наприкінці весни та на початку літа. У Києві розраховують, що ці зустрічі дадуть можливість прискорити дипломатичну взаємодію між країнами та сприятимуть реалізації домовленостей, пов’язаних із посиленням оборонного потенціалу держави.
Під час переговорів сторони також порушили низку гуманітарних питань. Зокрема, йшлося про підготовку нових етапів обміну військовополоненими та координацію подальших дій у цьому напрямку. Крім того, триває опрацювання окремих положень безпекових домовленостей, які мають стати основою для довгострокової стабільності та підтримки України.
Нагадаємо, Зеленський: РФ за ніч здійснила понад 140 обстрілів і запустила 850 дронів по Україні. Президент України заявив, що російські війська вночі продовжували активні бойові дії, здійснивши понад 140 обстрілів та більш як 850 атак дронами різних типів.
