УКРАЇНА

Масована атака дронів 26 березня: сили ППО знищили 130 ворожих БпЛА

У ніч на 26 березня РФ атакувала Україну 153 дронами. Сили ППО збили або подавили 130 БпЛА, зафіксовано влучання на 11 локаціях.

У ніч на 26 березня, починаючи з 18:00 25 березня, російські війська здійснили масштабну атаку по території України із застосуванням 153 ударних безпілотників різних типів, серед яких Shahed, «Гербера», «Італмас» та інші дрони. Про це повідомляють у Повітряних силах ЗСУ.

Запуски здійснювалися з території Росії з напрямків Брянська, Курська, Орла, Міллерово та Приморсько-Ахтарська, а також із тимчасово окупованого Криму — з районів Гвардійського та Чауди. За попередніми даними, близько сотні з використаних безпілотників становили саме дрони типу Shahed.

Відбиття повітряного нападу забезпечували авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби, сили безпілотних систем і мобільні вогневі групи Сил оборони України. Станом на 08:00 підтверджено, що протиповітряна оборона знищила або подавила 130 ворожих безпілотників у різних регіонах країни, зокрема на півночі, півдні та сході.

Водночас зафіксовано влучання 16 ударних БпЛА на 11 локаціях, а також падіння уламків збитих дронів на п’яти різних територіях. Інформація про наслідки та можливі руйнування уточнюється. Попри значні результати роботи ППО, атака триває — у повітряному просторі залишаються ворожі безпілотники, тому громадян закликають не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та дотримуватися правил безпеки.

Нагадаємо, масований наліт БПЛА на Росію: під ударом опинився НПЗ у Ленінградській області. У ніч на 26 березня безпілотники атакували Ленінградську область РФ. ППО знищила понад 20 дронів, зафіксовано пошкодження біля нафтопереробного заводу «КІНЕФ».