ВСЕСВІТ

Іспанія відповіла на погрози Трампа, назвавши США країною-агресором

У Мадриді заявили, що країна не прийме «шантажу чи лекцій від держави-агресора».

Уряд Іспанії офіційно відповів на погрози президента США Дональда Трампа розірвати торговельні відносини з країною. Мадрид нагадав, що торговельну політику визначає Європейський Союз. Про це повідомляє El Pais.

 

Торговельну політику не визначають окремі держави-члени, тому США не можуть переглядати торговельні відносини лише з Іспанією. В офісі прем’єра Іспанії Педро Санчеса наголосили, що країна є надійним союзником, ключовим членом НАТО та важливим торговельним партнером для 195 держав, зокрема і для США.

В уряді Іспанії додали, що в разі перегляду торговельних відносин Вашингтон має враховувати міжнародне право, автономію приватних компаній і чинні угоди між ЄС та США.

 

Друга віцепрем’єрка Іспанії Йоланда Діас заявила, що країна не прийме «шантажу чи лекцій від держави-агресора». Міністр культури Іспанії Ернест Уртасун наголосив, що погрози США мають обмежений вплив і що Іспанія самостійно ухвалюватиме рішення у питаннях оборони та безпеки, зокрема щодо відмови брати участь у «незаконному» нападі на Іран. 

Іспанська сторона також висловила сподівання, що погрози Трампа, як і частина його попередніх заяв щодо тарифів, зрештою не будуть реалізовані.

 

Нагадаємо, Трамп доручив зупинити всі торгові відносини з Іспанією після того, як Мадрид не підтримав воєнну операцію США проти Ірану.