УКРАЇНА

ВАКС не обрав запобіжний захід Чернишову

Суддя повідомив, що розгляд буде продовжено о 16:00 18 листопада. Захист вважає підозру віцепрем’єр-міністру необґрунтованою.

Розгляд питання обрання запобіжного заходу колишньому віцепрем’єр-міністру Олексію Чернишову, якого підозрюють у незаконному збагаченні, буде продовжено у вівторок. Про це увечері в понеділок, 17 листопада повідомив кореспондент Інтерфакс-Україна із зали суду.

Зазначається, що обвинувачення попросило суд визначити для Чернишова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 55 млн грн.

Також сторона обвинувачення озвучила, що дружина колишнього віцепрем’єра в схемі корупції у енергетиці мала псевдонім «Професор», а сам Чернишов – «Че-Гевара».

Крім того, захист вважає, що докази наведені обвинуваченням не є вагомими, і не вбачає обґрунтованими наведені ризики. Також захист вважає необґрунтованою і саму підозру Чернишову.

Крім того, захист зазначає, що все майно і рахунки подружжя Чернишових зараз арештовані, що необхідно врахувати при вирішенні питання про заставу.

Також захист піддає сумніву, що згадуванні в розмовах фігурантів псевдоніми «Че-Гевара» і «Професор» відносяться до подружжя Чернишових.

Серед іншого, в ході засідання суддя повідомив, що керівник державного підприємства «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва» імені В.С. Балицького Олександр Савченко просить взяти Чернишова на поруки.

Раніше повідомлялося, що детективи задокументували, як учасники корупційної схеми в енергетиці передавали кошти Чернишову — «Че Геварі». Зафіксовано передачу підозрюваному та його довіреній особі понад 1,2 млн доларів США та майже 100 тисяч євро готівкою.

Окрім того, Чернишов вже підозрюється у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp