230 млн грн на утримання дитбудинку без дітей: розпочато розслідування
Лише у вересні 2024 року співробітники порожнього запорізького дитбудинку отримали премій на понад 800 тисяч гривень.
Розслідування проводиться під процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури. Справу кваліфіковано як можливе зловживання службовим становищем посадовцями одного із соціальних закладів, що спричинило тяжкі наслідки (відповідно до частини 2 статті 364 Кримінального кодексу України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді ув’язнення на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до 3 років та штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5-17 тисяч гривень).
Дитячий будинок не витрачав своїх грошей на утримання евакуйованих дітей — забезпечення переміщених вихованців лягло на плечі закладів, куди їх евакуювали. Водночас діти, які фактично проживали за тисячу кілометрів, офіційно перебували на обліку в цьому дитбудинку.
Більшість співробітників відмовилися їхати разом з дітьми і перейшли у так званий «простій», отримуючи 2/3 тарифної ставки окладу. Лише частина з них приїжджали на Львівщину, аби доглядати за вихованцями вахтовим методом.
За цей час на утримання дитбудинку без дітей загалом витратили понад 230 мільйонів гривень, більшість з яких спрямували на виплати для вихователів. Зокрема, лише у вересні 2024 року співробітники запорізького дитбудинку отримали премій на понад 800 тисяч гривень.
Наразі правоохоронці здійснюють невідкладні слідчі дії та встановлюють усі обставини можливих правопорушень, а також осіб, які можуть бути причетними до протиправної діяльності.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp