УКРАЇНА

ЗСУ звільнили від росіян село на Дніпропетровщині

Село Філія на межі Дніпропетровщини та Донеччини звільнено від російських окупантів. Там знову майорить український прапор.

 

Українське військове формування Батальйон Шквал зі складу 425-го окремого штурмового полку Скеля успішно здійснило операцію зі звільнення села Філія, яке раніше перебувало під російською окупацією. Після проведення бойових дій над населеним пунктом знову здійнявся український прапор, повідомляє 425-й окремий штурмовий полк Скеля.

 

Зазначається, що російська диверсійна група отримала завдання провести так звану «піар-акцію», яка полягала у вивішенні російського прапора на одній із будівель у селі. Водночас бійцям підрозділу Скеля доручили ліквідувати цю групу та повернути український прапор до селища, про що вони розповіли під час свого звіту.

 

Дві групи українських штурмовиків увійшли до села, де провели зачистку території, застосовуючи стрілецьку зброю та гранати. Згодом до Філії прибули підрозділи сусідніх частин, які закріпилися на місцевості для подальшого утримання позицій.

 

Операція була добре спланованою: українські сили витіснили ворожі підрозділи, попри спроби росіян закріпитися в селі та облаштувати вогневі позиції. Завдяки злагодженим діям українські військові зуміли змусити противника до відступу.

 

Зараз на території Філії тривають заходи зі стабілізації ситуації. Зокрема, проводиться перевірка місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів, а також забезпечується допомога жителям, які пережили окупацію.

 

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача, під час якої генерал Олександр Сирський доповів, що російську наступальну операцію на Суми повністю зірвали ЗСУ. Тривають бої в прикордонні Сумщини, але російське угруповання на Сумському напрямку втратило наступальні можливості внаслідок зазнаних втрат.

 

Також головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський здійснив чергову робочу поїздку на Покровський та Добропільський напрямки. За його словами, триває пошук ефективних шляхів знешкодження підрозділів російської морської піхоти, яку перекинули для продовження наступальних дій у районі Добропілля. Він запевнив, що наші воїни «гідно стримують натиск ворога та відновлюють контроль над територією української Донеччини».

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp