УКРАЇНА

Україна пропонує виробникам тестувати зброю в бою

Одним із основних пріоритетів визначено протиповітряну оборону, яка охоплює сучасні системи захисту, безпілотні перехоплювачі, технології на основі штучного інтелекту та засоби протидії керованим авіаційним бомбам.

 

Україна пропонує міжнародним виробникам озброєння випробувати їхні новітні технології безпосередньо на полі бою. Таку ініціативу запустила фінансована державою українська платформа Brave1. Про це в четвер, 15 липня, повідомляє Reuters.

 

Як інформує агенство, програма під назвою «Випробування в Україні» передбачає, що компанії можуть надсилати свої зразки озброєння до країни, організовувати онлайн-навчання щодо їх використання, а потім отримувати детальні звіти про результати експлуатації у бойових діях. Як зазначив керівник відділу зв’язків з інвесторами Brave1 Артем Мороз, ця схема привертає значну увагу, хоча конкретні назви компаній та деталі функціонування залишаються конфіденційними.

 

Мороз також додав, що платформа визначила пріоритетні напрямки для тестування військових технологій. Серед ключових завдань виділено протиповітряну оборону, і це включає новітні системи захисту, перехоплювачі безпілотників, технології з використанням штучного інтелекту, а також рішення для боротьби зі скеровуваними авіаційними бомбами.

 

Reuters звернуло увагу на інші сфери, які цікавлять Україну. Серед них — системи електронного профілювання на землі, передові технології управління вогнем та системи наведення зі штучним інтелектом для покращення точності артилерії. Це демонструє прагнення України активно впроваджувати високотехнологічні рішення, адаптовані до сучасних потреб фронту.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp