Генсек НАТО закликатиме адміністрацію Трампа не тиснути на Україну щодо мирної угоди
Марк Рютте в ході свого візиту до США планує переконати адміністрацію Трампа не тиснути на Україну для досягнення мирної угоди, яка могла б посилити загрози з боку Росії для Європи.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час своєї поїздки до США планує закликати команду президента Дональда Трампа не чинити тиск на Україну, аби та прийняла мирну угоду, яка йде всупереч її інтересам. Про це повідомляє Financial Times.
Згідно з інформацією джерел FT, Рютте має намір на зустрічах з помічниками Трампа пояснити, що несправедливий мир у війні між Росією та Україною лише збільшить загрозу з боку Москви для європейської безпеки. Візит Рютте відбудеться на фоні амбіцій Трампа досягти швидкої мирної угоди, що може спричинити розкол між США та європейськими союзниками України.
За словами джерел FT, Рютте планує використати зустрічі з міністром оборони США Пітом Гегсетом, сенатором Марко Рубіо і радником з національної безпеки Майком Волцом, щоб наголосити, що європейська безпека також опиниться під загрозою, якщо Україні буде нав’язане мирне рішення, яке відповідає інтересам Кремля. «Основний меседж — дати американцям зрозуміти, що на кону», — зазначив один з дипломатів НАТО.
Візит Рютте до Вашингтона заплановано на 24-25 квітня.
Нагадаємо, Трамп закликав Путіна до мирної угоди після масованих ударів по Києву. Президент США Дональд Трамп висловив стурбованість масованим обстрілом Києва 24 квітня, закликаючи Володимира Путіна припинити бойові дії та укласти мирну угоду.