ВСЕСВІТ

Понад половина американців вважають, що Трамп занадто близький до РФ

Соціологи з’ясували, що думають жителі США про політику свого президента. Більшість з них вважає пріоритетною проблему інфляції.

Серед американців зростає непокоєння щодо «надто тісних зв’язків» президента Дональда Трампа з Росією. Загалом рейтинг схвалення Трампа останні тижні залишається стабільним на рівні 44%. Про це свідчать результати опитування Reuters/Ipsos.

Зазначається, що близько 56% респондентів – у тому числі 89% демократів і 27% республіканців –  погодилися з твердженням, що Трамп занадто близький до Москви. Загалом 40% респондентів не погодилися з цим твердженням і 4% не відповіли на запитання.

При цьому 44% респондентів під час опитування заявили, що підтримують план Трампа обумовити військову підтримку США для України отриманням США частки мінеральних багатств України. Цю ідею підтримали дві третини республіканців і кожен п’ятий демократ.

Відповідаючи на питання, яким із переліку проблем Трамп має віддати перевагу, лише 1% респондентів вибрали розширення території США, у порівнянні з 61%, які вибрали боротьбу з інфляцією, а також 13%, які сказали, що йому слід зосередитися на скороченні федерального уряду.

Лише 17% респондентів, у тому числі 26% республіканців, підтримали мету Трампа поглинути Канаду. Близько 21% респондентів, у тому числі 34% республіканців, підтримали ідею захоплення Гази для встановлення миру на Близькому Сході.

Трамп має дещо активнішу підтримку щодо своїх цілей захоплення Гренландії та Панамського каналу. 65%  республіканців в опитуванні Reuters/Ipsos заявили, що погоджуються з твердженням, що «США повинні взяти під контроль Панамський канал, щоб захистити свою економіку». Близько 89% демократів не погоджуються з цим.

Близько 45% республіканців згодні з твердженням, що США повинні взяти під контроль Гренландію, щоб армія США могла краще охороняти країну, тоді як 88% демократів не згодні з такою ідеєю.

Загалом рейтинг схвалення Трампа протягом останніх кількох тижнів залишається стабільним на рівні 44%.

Участь в опитуванні Reuters/Ipsos, яке проводилося онлайн  по всій країні, взяли 1422 дорослих американців. Похибка становить 3 відсоткові пункти.

Нагадаємо, днями інше опитування показало схожі дані щодо рейтингу Трампа: 47% респондентів схвалюють роботу нового глави Білого дому, а 45% — ні. 

Як повідмлялося, у США фондовий ринок втратив $4 трильйони від пікових значень S&P 500 минулого місяця, оскільки торгівельна політика президента Дональда Трампа налякала інвесторів ймовірним економічним спадом.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp