ВСЕСВІТ

У Польщі затримали українку, засуджену за торгівлю людськими органами

Польські прикордонники затримали громадянку України, яку в Казахстані засудили до 12 років ув’язнення за участь у злочинному угрупованні, що продало 56 нирок.

Польські прикордонники затримали громадянку України, яку в Казахстані засудили до 12 років позбавлення волі за участь у діяльності злочинного угруповання, що спеціалізувалося на торгівлі людськими органами. За даними слідства, організація продала 56 нирок. Про це повідомляє агентство Reuters.

35-річну жінку, відому як Ксенія П., затримали на залізничному пункті пропуску між Україною та Польщею за запитом Інтерполу, повідомила прессекретарка прокуратури міста Перемишль Марта Петковська.

Казахстанські правоохоронні органи оголосили її в міжнародний розшук у листопаді 2020 року. Однак прокуратура Польщі не уточнює, чому засуджена не відбувала покарання в Казахстані та коли саме було винесено вирок. Згідно з процедурою Інтерполу, «червоне повідомлення» є запитом на тимчасовий арешт з метою подальшої екстрадиції.

Слідство встановило, що в 2017-2019 роках затримана брала участь у діяльності транснаціональної злочинної мережі, що займається незаконним вилученням органів для їх подальшого продажу на чорному ринку. Серед постраждалих — громадяни Казахстану, України, Вірменії, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану і Таїланду.

Прокуратура Польщі клопоче перед судом про тимчасовий арешт затриманої терміном на сім днів для підготовки її екстрадиції до Казахстану.

Нагадаємо, у Миколаєві затримали 19-річну поплічницю РФ, яка готувала теракт біля обласної поліції. У результаті спільної операції СБУ та Нацполіції затримано 19-річну мешканку Миколаєва, яка планувала влаштувати теракт у центрі міста, виконуючи завдання ворога.