В ЄС відповіли, чому досі визнають Путіна “президентом” РФ

Європейський Союз не відмовився визнати Володимира Путіна «президентом» Росії, адже всі країни-члени не змогли досягти консенсусу з цього питання.

У Єврокомісії пояснили, що Європейський Союз не відмовився визнати Володимира Путіна «президентом» Росії, адже всі країни-члени не змогли досягти консенсусу з цього питання. Про це заявив речник зовнішньополітичної служби ЄС Пітер Стано на брифінгу в Брюсселі, повідомляє «Європейська правда».

Читайте також: Провідна неділя 2024 в Україні: традиції, забобони та як правильно вітатися

«Звичайно, якщо 27 країн-членів одностайно кажуть, що вони не визнають легітимність представника країни, як це зробили у випадку лідера Сирії Асада чи диктатора у Білорусі Лукашенка, тоді ми можемо мати цю позицію. У випадку Росії немає загальноєвропейської позиції ЄС, погодженої 27 країнами, яка б стверджувала, що ми не бачимо Путіна легітимним представником Росії», – сказав Стано.

Представник ЄС зазначив, що справа в тому, що Путін сидить у Кремлі, і з нього здійснюється найжорстокіша і найбрутальніша агресія в новітній історії Європи — агресія проти України. 

Стано нагадав, що ЄС висловив консенсусну позицію щодо так званих «президентських виборів» у Росії у заяві від 18 березня, яку погодили 27 країн-членів. У ній ЄС розкритикував російські «вибори» як такі, що проводяться з численними обмеженнями, без участі реальної опозиції та відбуваються, серед іншого, на окупованих територіях України. 

Читайте також: Удар РФ по Одесі 29 квітня: кількість загиблих збільшилася до 7 осіб

«Тому повторю – позиція ЄС щодо Білорусі, Сирії та Венесуели, до прикладу, була погоджена 27 країнами-членами щодо визначення того, як ми розглядаємо тих людей, що залишились при владі… У випадку Росії… немає загальноєвропейської позиції про те, чи ми визнаємо Путіна легітимним президентом», – сказав Стано.

Нагадаємо, у ЄС пояснили, чому представники окремих країн відвідали “інавгурацію” Путіна. Петер Стано, представник зовнішньополітичної служби ЄС, висловив позицію, наголошуючи на національному суверенітеті держав-членів у цьому питанні.