Проросійські сили Молдови у Москві створили антиєвропейський блок

Кишинів попередив, що угруповання навколо Шора є головним інструментом, який Москва використовує для дестабілізації всередині Молдови.

Проросійські партії Молдови зібралися в Москві, щоб обʼєднатися в політичний блок «Побєда». Таким чином вони прагнуть завадити вступу до ЄС та усунути чинне керівництво країни від влади. Про це у неділю, 21 квітня, пише Bloomberg

Вказується, що блок пов’язаний з молдовським олігархом-втікачем Іланом Шором, якого засудили до 15 років позбавлення волі у Молдові. 

До блоку увійшли представники проросійської опозиції — партії «Відродження», «Шанс», «Альтернатива та сили порятунку Молдови» й Victorie. Зокрема, до нього долучилася і башкан молдовського регіону Гагаузія Євгенія Гуцул, яка збирається брати участь у майбутніх виборах в Молдові. 

«Ми об’єдналися, щоб захистити незалежність Молдови, не допустити втягування нашої країни у військові дії, зберегти наші традиційні цінності і відновити дружні відносини з Росією», — заявила Гуцул, виступаючи на з’їзді «Побєди». 

Для російської преси захід був названий «з’їздом політиків Молдови, які підтримують приєднання Кишинева до ЄАЕС», а у своїх соцмережах Ілан Шор охарактеризував зустріч як «об’єднання опозиції». Захід закінчився виступом Миколи Баскова та Філіпа Кіркорова.

Влада Молдови відреагувала на утворення блоку і попередила, що «обʼєднання навколо Шора є основним інструментом, який Москва використовує, щоб спробувати дестабілізувати країну».

За даними спецслужб країни, це угруповання є основним джерелом антиєвропейської дезінформації.

«Зрадників країни в Москві бачила ціла країна. Їх створили в Москві, біля Кремля, щоб було зрозуміло, на кого вони працюють і кому служать», — заявив міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спіну. 

На 2025 рік у країні заплановані три голосування: влітку відбудуться парламентські вибори, а в жовтні громадяни обиратимуть нового президента та віддадуть голос на проєвропейському конституційному референдумі. 

Раніше повідомлялося, що Євросоюз розпочав процедуру скринінгу молдовського законодавства, що є обов’язковим під час входження країни-кандидата до ЄС.

Нагадаємо, парламент Молдови на засіданні 12 квітня схвалив у другому читанні рішення про припинення Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp