Кулеба звернувся до Заходу із попередженням

Близько 80% українців відкидають можливість територіальних поступок Росії і більшість готові терпіти кілька років війни заради перемоги.

Думка про те, що з Росією можна домовитися про мир — помилкова. Більш того, більшість українців не хочуть йти на поступки агресору. Про це у четвер, 14 грудня, йдеться в авторській статті очільника МЗС України Дмитра Кулеби для американського видання Foreign Affairs.

«Жодна країна в світі не прагне миру більше, ніж Україна. Ми не хочемо затяжної війни — це Путін її хоче. У нас є чітке бачення шляху до миру, викладене у Формулі миру з десяти пунктів, яку запропонував Президент Володимир Зеленський. І саме Україна платить найвищу ціну за цю війну», — наголошує міністр.

Кулеба вказує, що згідно з результатами соціологічних опитувань, 80% українців відкидають можливість територіальних поступок Росії і що більшість готові терпіти кілька років війни заради перемоги. 

«Західні аналітики, які закликають Україну погодитися на негайне припинення вогню чи невигідні умови, просто нехтують думками українців. Протягом багатьох років політики та експерти в Європі та Сполучених Штатах не слухали попередження українців про те, що ані дипломатія, ані «business as usual» з Росією більше не можливі. Лише повномасштабне вторгнення, грандіозні руйнування та страждання змусили їх визнати, що Україна була права. Не треба знову потрапляти у цю пастку», — закликає Кулеба.

Голова української дипломатії застерігає, що згода прийняти територіальні зазіхання Путіна стане для нього винагородою за агресію і зрештою дорого обійдеться не лише Україні, але також Сполученим Штатам, їхнім союзникам та всій глобальній архітектурі безпеки загалом.

Білий дім закликав Конгрес США не зволікати з ухваленням рішення щодо нової допомоги Україні. Там підкреслили, що перемога Путіна означатиму загрозу усьому світовому порядку. 

Президент України Володимир Зеленський повернувся в Україну після робочих візитів в Америку та Європу. За його словами, пакетів підтримки від держав-партнерів далі буде більше.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp