Нові методички. Що в РФ розкажуть про атаку ЗСУ

Кремль просить пропагандистів «не занижувати очікування анонсованого контрнаступу України», але наголошувати, що відбудеться вин нібито за підтримки НАТО.

 

До контрнаступу готується не лише ЗСУ, а й російські пропагандисти. Їм же доведеться знову пояснювати росіянам поразки того, що колись вони називали «другою армією світу». У ній державним і провладним ЗМІ серед іншого розповідають, як потрібно висвітлювати український контрнаступ.

 

Втрату територій пояснять

 

Кремль просить пропагандистів «не занижувати очікування анонсованого контрнаступу України за підтримки НАТО» — і не говорити про те, що «Київ нібито не готовий до контрнаступу». Провладні ЗМІ, навпаки, мають наголосити на тому, що західні країни постачають Києву озброєння і всіляко підтримують Україну.

 

Джерела Медузи близькі до адміністрації президента, пояснили, що у такого висвітлення контрнаступу є просте пояснення:

 

“Якщо наступ буде невдалим, можна буде говорити: армія Росії вміло відобразила атаку, що перевершує потужність. Ціна цієї перемоги дуже зросте.

 

Якщо Україна за допомогою зброї зі США та Європи досягне якихось успіхів і займе території, їхня втрата також буде зрозумілою: весь Захід зосередив величезні зусилля на фронті, але його успіхи, порівняно з цими зусиллями, дуже скромні. Тобто російська армія загалом теж впоралася”.

 

У цій же методиці Кремль радить пропагандистам «не педалювати інформацію про суми коштів», які прямують з російського бюджету на відновлення інфраструктури на тимчасово окупованих та анексованих українських територіях.

 

Натомість пропагандисти розкажуть про те, як у Росії “вирішуються проблеми”, — наприклад, про ремонт у школах, дитячих садках та лікарнях.

 

Економічні проблеми

 

“Зрозуміло, що проблеми з економікою будуть, і зрозуміло, через що. Витрати на «спецоперацію» нікуди не подінуться. Насамперед різатимуться витрати на ту ж інфраструктуру: вийде, що в нових регіонах ремонтують, а в старих — ні. Реакція жителів російських регіонів є зрозумілою: у нас забрали. Краще не показувати у конкретних сумах, скільки забрали. З Кримом це вже було», — пояснює одне із близьких до АП джерел видання.

 

9 травня

 

Ще однією «небажаною темою» для пропаганди несподівано стали репетиції параду з нагоди 9 Травня. У кількох регіонах Росії з міркувань безпеки вже вирішили повністю відмовитись від свята. Крім того, у Москві та інших містах не проводитимуть традиційну ходу Безсмертного полку.

 

Один із політтехнологів, які співпрацюють з владою в розмові з Медузою, припустив, що справа не тільки в тому, що влада не може забезпечити безпеку заходів, — швидше за все, у 2023-му в параді братиме участь менше техніки, ніж у минулі роки, а та, що ж вийде на площі, здебільшого буде старою.