Експорт зброї з РФ до Індії зупинився — ЗМІ

Обидві країни побоюються санкцій США, тому намагаються знайти механізм, який би допоміг обійти ці обмеження.

 

Постачання військової продукції з РФ до Індії зупинилися. Країни нині намагаються знайти механізм оплати, який не порушував би санкції США. Про це у п’ятницю, 21 квітня, повідомляє інформагентство Bloomberg із посиланням на індійських чиновників, знайомих із цим питанням.

 

Зокрема, оплату Індією російської зброї на суму понад два мільярди доларів заблоковано вже близько року.

 

Росія припинила кредитування запланованих до постачання запчастин та складових зброї на суму близько 10 мільярдів доларів, а також дві батареї для системи протиракетної оборони С-400, які ще не були доставлені.

 

Росія є все ще найбільшим постачальником військової техніки для Індії. Проте за останні п’ять років закупівлі сповільнилися на 19% через санкції та посилення конкуренції з боку інших країн-виробників.

 

Індія не може сплатити рахунок у доларах через побоювання щодо вторинних санкцій, а Росія, як і раніше, не бажає приймати рупії через нестабільність обмінного курсу, пояснюють чиновники.

 

Нью-Делі також не хоче укладати угоду в рублях через побоювання, що не зможе придбати достатню кількість валюти на відкритому ринку за справедливим курсом, додають вони.

 

Один із співрозмовників ЗМІ заявив, що можливим рішенням могло б стати використання євро та дирхамів – валют, які використовуються для оплати індійського імпорту російської нафти. Однак використання цих валют для оплати озброєнь може викликати більшу увагу з боку США та призвести до збільшення витрат.

 

Інший варіант полягає в тому, що Росія могла б компенсувати закупівлю індійського імпорту за рахунок ціни на зброю. Однак це нелегко зробити, оскільки минулого року РФ мала позитивне сальдо у торгівлі з Індією у розмірі 37 млрд дол, що є третім за величиною показником після Китаю та Туреччини.

 

Індія на сьогоднішній день має в своєму розпорядженні:

 

  • понад 250 винищувачів Су-30 МКІ,
  • сім підводних човнів класу Кіло,
  • понад 1200 танків Т-90.

 

Всі вони будуть експлуатуватися близько десяти років, тому вони потребують запчастин.

 

Крім того, до Індії вже поставлено три з п’яти систем протиракетної оборони С-400.