В Україні змінився порядок бронювання службовців від мобілізації

Заброньованим військовозобов’язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, термін якої не може перевищувати шести місяців або терміну проведення мобілізації.

В Україні запровадили новий порядок бронювання військовозобов’язаних, який передбачає відстрочку від мобілізації для 50% та більше держслужбовців та працівників важливих для країни підприємств. Це випливає із постанови Кабінету міністрів №76 від 27 січня 2023 року.

 

Заброньованим військовозобов’язаним надається відстрочка від призову на військову службу з мобілізації. Однак вона не може перевищувати:

  1. строку проведення мобілізації – для військовозобов’язаних, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
  1. шість місяців – для військовозобов’язаних, які працюють:
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

У державних органах кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню та обіймають посади, має становити 50% кількості військовозобов’язаних – за винятком керівної ланки.

 

Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період, мають бронювати 50% військовозобов’язаних працівників, але можуть і більше.

 

Бронювання, які вже надані працівникові за старою процедурою, будуть дійсні протягом строку, на який вони були надані.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet