У МВС назвали регіони з найбільшою кількістю виявлених колаборантів

У першу трійку входять Луганська та Херсонська області, а також місто Київ, зауважила Олена Матвєєва.

 

Після вторгнення російської армії на територію України найбільше випадків колабораційної діяльності зафіксовано на Луганщині – 174. Про це сказала прес-секретар МВС Олена Матвєєва, повідомляє Укрінформ у вівторок, 16 серпня.

 

 

«Трохи статистики за областями саме щодо колабораційної діяльності. Найбільше зареєстровано в ЄРДР за статтею 111-1 ККУ слідчими підрозділами в Луганській області – 174 випадки, Херсонській – 140, місто Київ – 118, Донецькій – 106, Київській – 84, Житомирській – 73, Сумській – 66, Запорізькій – 64», – перерахувала вона.

 

Також Матвєєва розповіла про кілька фактів колабораційної діяльності, зафіксованих правоохоронцями.

 

Зокрема, слідчі повідомили про підозру двом чоловікам, котрі під час захоплення території Київської області почали співпрацювати з росіянами. Встановлено, що вони отримували гумодопомогу від РФ та поширювали її серед місцевого населення.

 

Також ці чоловіки передали росіянам документи із сільради, повідомляли росіянам інформацію про військових, які брали участь в АТО та ООС, інформацію про стратегічні об’єкти інфраструктури у Бучанському районі Київської області.

 

В іншому випадку слідчі поліції заочно повідомили про підозру чоловіку, який добровільно погодився обійняти посаду виконувача обов’язків начальника так званої «народної поліції міста Бердянська» у Запорізькій області.

 

Крім того, слідчі повідомляли про підозру двом керівникам приватних підприємств. Вони співпрацювали з організаціями, які або зареєстровані в Росії, або містяться на території РФ або на території ДНР і, відповідно, отримували прибуток від цих організацій і платили там податки. Ця сума налічувала понад 1 млн. російських рублів.

 

«Ще один випадок було внесено до ЄРДР – щодо того, що на тимчасово окупованій території Херсонської області жінка почала співпрацювати з окупантами та погодилася стати адміністратором так званого «ТРК Таврія». До окупації це був телеканал UA: Херсон», – зазначила Матвєєва.