ВСЕСВІТ

У ISW розповіли, чи готовий Путін до переговорів

За словами аналітиків, російський диктатор не зацікавлений у закінченні бойових дій шляхом переговорів та хоче знищити українську державність.

Російський диктатор Путін продовжує виявляти інтерес у продовженні бойових дій, націлюючись на підрив української держави, замість того, щоб шукати шляхи закінчення війни через переговори. Про це свідчить аналіз, проведений американськими експертами з Інституту вивчення війни (ISW) у їхньому щоденному звіті.

«Путін продовжує давати зрозуміти, що він не зацікавлений у припиненні вогню шляхом переговорів і прагне досягти своєї мети – знищити українську державність», — зазначають аналітики.

Агентство Bloomberg повідомило 30 жовтня, що президент Сербії Александар Вучич на початку жовтня 2024 року вперше за два з половиною роки розмовляв із Путіним. Вучич розповів, що порушив тему припинення вогню в Україні. На це, Путін відповів, що Росія виконає всі цілі своєї «спеціальної військової операції» в Україні. За оцінками ISW, ці цілі прирівнюються до знищення української державності та влади.

Експерти нагадують, що російський диктатор також відхилив можливість припинення вогню через переговори під час прес-конференції з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном 5 липня, наголошуючи на тому, що припинення вогню дозволить Україні провести переформування та реорганізацію озброєнь.

«Припинення вогню шляхом переговорів на нинішніх лініях та в нинішніх обставинах піде лише на користь Росії і дасть Кремлю час для подальшої радикалізації та мілітаризації російського суспільства проти України, а російським військовим – час на відпочинок та відновлення, ймовірно, перед здійсненням майбутнього наступу на Україну», — Зазначають аналітики ISW.

Читайте також: Зеленський прокоментував можливу участь Путіна у саміті миру

Нагадаємо, що підтримка Росії Китаєм є вирішальним фактором для продовження війни в Україні. Китай продовжує надавати Росії різні елементи для озброєнь, включаючи технології БПЛА, крилатих ракет, верстати, мікроелектроніку та нітроцелюлозу.