В Україні змінять процедуру проходження МСЕК: що потрібно знати
У вівторок, 29 жовтня, Верховна Рада України підтримала законопроєкт №11225, спрямований на поліпшення роботи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
У вівторок, 29 жовтня Верховна Рада України схвалила законопроєкт №11225, який націлений на поліпшення процедури роботи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). На підтримку документа висловилися 284 депутати, як повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.
Читайте також: Атака дронів на Київ: пошкоджені будівлі, 9 постраждалих, серед них дитина
Згідно з нововведеннями, тепер пацієнти зможуть брати участь у засіданнях МСЕК у режимі онлайн, що має сприяти економії часу та коштів.
Також для встановлення інвалідності не буде обов’язковою особиста присутність — комісія зможе ухвалювати рішення на основі аналізу медичних документів. Крім цього, результати роботи МСЕК заноситимуться в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), що спростить доступ лікарів до інформації, підвищить прозорість процесів і прискорить ухвалення рішень.
Кабінету міністрів доручено визначити максимальні строки, протягом яких комісії мають виносити рішення. Крім того, уряд зобов’язаний створити перелік причин, через які засідання можуть проводитися дистанційно або виїзним чином.
Читайте також: Київ і Москва ведуть переговори щодо припинення ударів по енергетиці — FT
Також передбачено формування списку серйозних порушень, за які співробітники МСЕК можуть бути тимчасово відсторонені від своїх обов’язків і участі в ухваленні рішень. Законопроєкт також передбачає структурування системи МСЕК на комісії різного рівня — першого, другого та інших.
Нагадаємо, ТЦК співпрацюватимуть зі спецслужбами та поліцією для виявлення ухилянтів. Нововведення дозволять правоохоронцям отримувати дані про військовозобов’язаних у режимі реального часу, що підвищить ефективність роботи з комплектування Сил оборони.