ВСЕСВІТ

Дефіцит грошей і людей змусить російського диктатора змінити спосіб ведення війни, — ISW

Російська економіка та військові зусилля зазнають дедалі більшого тиску, тож Путіну потрібно буде змінити тактику проведення воєнних дій задля підтримки стійкості свого режиму.

Економічні проблеми та дефіцит людських ресурсів можуть змусити президента Російської Федерації Володимира Путіна змінити тактику проведення воєнних дій задля підтримки стійкості свого режиму. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

На думку експертів, витрати на підтримку війни зростатимуть через втрати людських та матеріальних ресурсів на фронті. Економіка Росії прийде до точки виснаження, що завдасть серйозних збитків суспільству і змусить Путіна ухвалити рішення про те, як забезпечити ресурси на ведення війни або змінити стратегію бойових дій для збереження стійкості свого режиму.

Як повідомляє The Washington Post 27 жовтня, російська економіка та військові зусилля зазнають дедалі більшого тиску, що ставить перед Путіним дедалі гостріші виклики у підтримці військових дій у довгостроковій перспективі. Видання зауважило, що російська економіка «гріється до критичної точки», оскільки надмірні військові витрати стимулюють економічне зростання, змушуючи компанії підвищувати зарплати, щоб залучити робочу силу та залишатися конкурентоспроможними на тлі високих доходів військовослужбовців.

Згідно з The Washington Post, голова Центрального банку Росії Ельвіра Набіулліна попередила у липні 2024 року про те, що вичерпуються робоча сила та виробничі потужності Росії. Водночас зазначено, що приватні російські компанії намагаються не відставати від зарплат російських військових і частіше пропонують зарплати, що перевищують середні показники по галузі. Аналітики ISW помітили, що російська регіональна влада збільшує розмір одноразових бонусів під час укладання контрактів для російських військовослужбовців-контрактників, щоб підтримати темпи розгортання російських збройних сил (близько 30 000 військовослужбовців на місяць).

“Це підкреслює той факт, що Росія не має нескінченного резерву робочої сили і має фінансово і соціально зважати на витрати, що постійно зростають, на поповнення втрат на фронті за рахунок різних шляхів розгортання збройних сил. Путін, найімовірніше, оцінює, що оголошення чергової хвилі часткової мобілізації або запровадження загальної мобілізації буде надто дорогим для його режиму, і тому вдався до криптомобілізаційних зусиль, які, схоже, створюють дедалі велике навантаження на російську економіку воєнного часу”, – йдеться у повідомленні. в огляді.

Фахівці висловили думку, що нещодавня поява військових із Північної Кореї на території Росії та їхня дислокація в районі бойових дій у Курську є додатковим підтвердженням того, що «путінська система генерування сили є дуже крихкою».

Читайте також: Сирський відповів на заяву Путіна про оточення ЗСУ в Курській області

Раніше повідомлялося, що Путін покладає надії на північнокорейські війська для відвоювання Курської області, — FT. КНДР вже направила 12 тисяч солдатів, проте аналітики вважають, що цього замало зміни ходу війни.