УКРАЇНА

Адвокат розповів, що буде у разі ігнорування повістки

Крім покарання штрафом за ігнорування повістки можуть застосовуватися інші заходи впливу, передбачені у статті 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

В Україні триває загальна мобілізація, а також запроваджено військовий стан. У рамках цього процесу військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років отримують повістки. Микола Онисковець, адвокат та керуючий партнер Адвокатського об’єднання «АКТ», який також є керівником практики військового права, поділився з «УНІАН» інформацією про наслідки для тих, хто ігнорує повістки.

Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення законодавства про мобілізацію передбачено адміністративну відповідальність. Ігнорування повістки під час воєнного стану тягне за собою штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. У період воєнного часу співробітникам ТЦК не потрібно складання протоколу — вони можуть ухвалити постанову за відсутності порушника, яку мають направити йому.

За словами адвоката, громадянин має можливість вибору: заплатити штраф чи оскаржити ухвалу. Якщо штраф не буде сплачено або оскаржено, справу буде передано до виконавчої служби, яка може застосувати арешт до рахунків або майна. Крім покарання штрафом за ігнорування повістки можуть застосовуватися інші заходи впливу, передбачені у статті 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», підкреслив адвокат. У разі, якщо громадянин не з’являється за повісткою, керівник ТЦК може звернутися до поліції з проханням затримати людину та доставити її до центру комплектування.

У ситуації, коли співробітникам поліції не вдасться затримати порушника, вони видадуть письмову відповідь про неможливість затримання. ТЦК має можливість направити вимогу, яка вважатиметься врученим документом, навіть якщо адресат не отримав або відмовився від повідомлення. У разі невиконання зазначеної вимоги ТЦК має право звернутися до суду з позовом про тимчасове обмеження права керування транспортним засобом для порушника.

Читайте також: В Україні призупинили бронювання через Дію

Нагадаємо, Умеров прокоментував чутки про тиск США щодо зменшення мобілізаційного віку. Питання мобілізації іноді обговорюється, тому що союзники хочуть зрозуміти, чому Україна не мобілізує людей від 18 до 25 років.