Депутатка: Україна обговорює з партнерами збільшення імпорту електроенергії
Україна веде перемовини із європейськими партнерами щодо збільшення імпорту електроенергії під час зимового періоду.
Україна стоїть на порозі дуже важкої зими, коли буде недостатньо генерації електроенергії і виправити цю проблему на даному етапі дуже складно. Про це пише Укрінформ, посилаючись на слова народної депутатки, голови підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету ВР з питань енергетики та ЖКП Інни Совсун.
Читайте також: Путін хоче здобути перемогу виснаживши ЗСУ, але в нього не вийде, — ISW
“Ще є час отримати генератори, малі газові станції, але за великим рахунком, ми входимо в зиму, маючи половину потрібної пікової генерації. І одне з маленьких рішень, які можуть допомогти, збільшення імпорту електроенергії з Європи до України”, — повідомляє Совсун.
Вона додає, що технічна можливість є, і жодних обмежень немає. Питання полягає лишень в регуляторному рішенні. Воно означає дозволити дещо більше експортувати електроенергію до України за ENTSO-E. Це така агенція ЄС, фахівці якої наразі вивчають та оцінюють, чи не створить імпорт електроенергії Україною нестабільності для європейської системи в технічному плані.
Депутатка підкреслила стійкість української енергосистеми попри страшні атаки. Вона також додала, що Києву важливо політично дотискати, щоб рішення стосовно експорту було зараз, а не в березні. Це реалістично зробити за короткий термін до початку холодів.
“Треба зосереджуватися на цьому, адже жоден інший крок не буде настільки дешевим з одного боку, а з іншого, не дасть такий швидкий ефект як збільшення імпорту електроенергії з ЄС. Це дійсно те, що може допомогти та може бути здійснено досить швидко”, — переконана Совсун.
Депутатка також звернула увагу на те, що звільнення очільника “Укренерго” Володимира Кудрицького на початку вересня має свої наслідки.
Читайте також: 51 прокурор Хмельниччини оформили інвалідність через депутатку від «Слуги народу»: розпочато розслідування
“Ми бачимо це по спілкуванню з іноземними партнерами, навіть у публічних виступах представників німецького уряду, що вони це помітили і бачать у цьому негативну тенденцію загалом. Ми бачимо, що зараз вони активніше говорять про необхідність прозорих корпоративних правил управління в системі. Це все відголоски історії зі звільненням Кудрицького”, — зазначила Совсун.
Вона додала, що європейці побачили в цьому політичному рішенні негативний сигнал того, що відбувається в українській енергетиці, і це додало аргументів противникам допомоги нашій державі.
Нагадаємо, в Укренерго повідомили, що в Україні зростає споживання електроенергії через похолодання. У зв’язку з похолоданням, 16 жовтня було зафіксовано добовий максимум споживання електроенергії, перевищивши показники попереднього дня на 2,7%.