Рада проголосувала рамковий кліматичний Закон
Депутати зокрема визначили архітектуру кліматичного врядування України, фінансові інструменти для досягнення кліматичних цілей, та врахували цілі державної кліматичної політики у програмах повоєнного відновлення.
Верховна Рада України 8 жовтня ухвалила в другому читанні урядовий законопроєкт № 11310. За проголосувало 284 народних депутати. Про це інформує пресслужба Міндовкілля у вівторок, 8 жовтня.
«У Законі ми встановили ціль — досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. А ще визначили архітектуру кліматичного врядування України, фінансові інструменти для досягнення кліматичних цілей, та врахували цілі державної кліматичної політики у програмах повоєнного відновлення», – зауважила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Міністерка пояснила, що цей документ про:
- стратегічне планування та практичні кроки у досягненні кліматичної нейтральності;
- кроссекторальність кліматичної політики;
- моніторинг дій та кроків по реалізації кліматичної політики;
- системне прогнозування у сфері зміни клімату;
- виконання міжнародних зобов’язань України.
Відтепер українське законодавство ще більше наближене до права Європейського Союзу.
За словами очільниці відомства, це ще один аргумент у переговорному процесі, що Україна готова до вступу в ЄС та виконує умови для отримання фінансової допомоги в межах Ukraine Facility.
Нагадаємо, раніше Україна приєдналася до двох угод, ухвалених на кліматичному саміті у Глазго COP26.
Швидше за планету. Як змінюється клімат в Україні
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp