УКРАЇНА

Справу екс-військкома, що відпочивав на Сейшелах замість служби, направили до суду

Наразі колишній військком з Одеси перебуває за ґратами.

Прокурори пред’явили суду обвинувальний висновок щодо колишнього керівника Одеського ОТЦК та СП Євгена Борисова за те, що він замість виконання службових обов’язків відпочивав на Сейшельських островах. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Прокурори Спеціалізованої прокуратури з оборони Південного регіону звинувачують Борисова у підробці документів та їх використанні, самовільному ухиленні від служби та ухиленні від військової служби (ч. 4 ст. 358, ч. 5 ст. 407 та ч. 4 ст. 409 КК України). Наразі колишній військком з Одеси перебуває за ґратами.

Відомо, що в ході розслідування було встановлено, що підозрюваний не з’явився на службу вчасно 2 грудня 2022 і уникав виконання обов’язків до 16 грудня того ж року. Як виправдання своєї неявки він надав підроблений документ, який був вигаданим документом з медичної картки денного стаціонару, із зазначенням лікування в медичній установі з 2 по 16 грудня 2022 року, за передбачуваною вказівкою керівництва лікарні, проте без вказівки прізвища лікаря та його посади.

Також повідомляється, що 19 грудня 2022 року, будучи на лікуванні військової частини, колишній військком ввів в оману лікаря і обманним шляхом отримав перевідний епікриз з медичної картки стаціонарного пацієнта з рекомендацією на лікування за кордоном. Виявилося, що з грудня 2022 по січень 2023 року він був у відпустці з матір’ю та дружиною на островах Сейшельської Республіки та у Королівстві Іспанії. 22 липня 2023 року Державне бюро розслідувань оголосило про підозру начальнику Одеського обласного територіального центру комплектування Євгену Борисову у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та навмисному ухиленні від виконання службових обов’язків.

Зазначається, що під час попереднього розслідування було зібрано велику кількість доказів. Однак для проведення об’єктивного та неупередженого розслідування було вивчено матеріали ЗМІ. Також було проаналізовано документи Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), яке виявило ознаки незаконного збагачення на суму понад 188 мільйонів гривень.

Читайте також: На Кіровоградщині інструктор побив курсанта: у ДБР розповіли подробиці конфлікту

Президент Володимир Зеленський заявив 22 липня, що лише звільнення не мало стати закінченням цієї історії. Слідчі та процесуальні дії тривали ДБР та Офісом генерального прокурора. Він також обіцяв, що всі можливі деталі, доступні громадськості, будуть надані правоохоронними органами.

24 липня у Києві співробітники ДБР та Офісу генеральної прокуратури затримали Євгена Борисова. Після того, як йому було висунуто звинувачення, він намагався ухилитися від правосуддя, змінюючи номери телефонів, автомобілів та місцезнаходження. Печерський районний суд Києва 25 липня вирішив відправити Євгена Борисова під варту на два місяці з можливістю застави у розмірі 150 мільйонів гривень. У листопаді було ухвалено рішення про продовження терміну утримання Борисова під вартою до 18 грудня 2023 року включно для продовження попереднього розслідування.

У квітні 2024 року ДБР завершило розслідування справи про незаконне збагачення Євгена Борисова. За даними слідства, члени сім’ї фігуранта придбали цінні автомобілі на території України, після чого перемістили їх за кордон. Також було виявлено факти купівлі елітної нерухомості за кордоном на загальну суму понад 190 мільйонів гривень.

«Різниця між вартістю придбаних активів та законними доходами фігуранта та членів його сім’ї становить понад 140 млн грн. Походження цих коштів не підтверджено жодними документами», – заявили у ДБР.

Читайте також: ДБР почало перевіряти списки в Хмельницькій МСЕК

Нагадаємо, суд заарештував голову Хмельницького МСЕК із заставою 500 млн. Начальницю обласної МСЕК підозрюють у незаконному збагаченні.