В України є шанс вступити до НАТО за новим варіантом, це може зупинити війну, — Столтенберг
Теоретично Україна може приєднатися до НАТО навіть у разі окупації частини її території, це допоможе покласти край воєнній агресії, ініційованій Росією.
Генсек альянсу НАТО Єнс Столтенберг застеріг, що обіцянки про вступ України після перемоги в НАТО, лише підштовхують бажання Кремля продовжувати війну. Він пояснив, що Київ може отримати «найнадійнішу гарантію безпеки» найближчим часом. Про це генсек альянсу Єнс Столтенберг розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
За його словами, теоретично Україна може приєднатися до НАТО навіть у разі окупації частини її території. Це, за його словами, допоможе покласти край воєнній агресії, ініційованій Росією. Він наголосив, що рішення про те, як членство в НАТО працюватиме для України, залишається за її союзниками в альянсі.
«Звичайно, якщо ми говоримо, що єдиний спосіб для України стати членом — це закінчення війни та повний контроль над усією українською територією, тоді ми даємо президенту (РФ, — ред.) Путіну всі стимули просто знайти спосіб продовжувати війну», — зазначив Столтенберг. Він наголосив, що гарантії безпеки з боку альянсу сприяють досягненню довгого та справедливого мирного життя в Україні. Проте, кінцеві умови залежать від рішення українців.
Росія вже продемонструвала, що здатна порушувати угоди про припинення збройних конфліктів, тому «Мінськ-3» не є оптимальним варіантом. Подібна угода лише дала б Кремлю можливість перегрупувати сили перед новими військовими атаками.
«Звичайно, найнадійнішою гарантією безпеки буде членство в НАТО у нашому пункті про колективну оборону, статтю 5. Тому я вірю, що членство в НАТО може стати способом забезпечення міцного миру для України, і що війна справді на цьому припиниться», — сказав генсек. НАТО. Він також дав відповідь, чи можливий вступ України до альянсу, якщо частина її території перебуває під окупацією.
«У нас є можливість вирішувати, як ми того хочемо. Тому знову ж таки, я вважаю, що це може бути способом гарантувати, що коли між Росією та Україною буде досягнуто певної угоди, що на цьому це припиниться. І, знову ж таки, Україна сама вирішуватиме, що є прийнятним. Звичайно, союзники щодо НАТО вирішують, чи можуть гарантії статті 5 застосовуватись до частин української території», — резюмував Столтенберг.
Читайте також: США виділили Тайваню рекордний військовий пакет в історії
Нагадаємо, без Китаю Путін не зміг би вести війну з Україною, — Сікорський. Якщо не зупинити президента РФ і дати можливість захопити Україну, він дійде до кордону Польщі.