ВСЕСВІТ

Росія почала встановлювати на Шахеди Starlink: з якою метою

Обладнавши «Шахед» супутниковим зв’язком, РФ отримає розширений та ефективний канал зв’язку з дроном, можливість передачі інформації з нього та здатність змінювати напрямок польоту на будь-якій відстані.

Росія почала використовувати супутниковий зв’язок компанії Starlink на безпілотних літальних апаратах Shahed-136. Про це повідомляє портал Defense Express. Один зі збитих дронів Shahed-136 був обладнаний антеною Starlink, його ЗСУ збили під час нічної атаки 25 вересня. Портал опублікував фотографії, на яких видно це обладнання із серійним номером. Передбачається, що за його допомогою будуть вивчені канали зв’язку термінала Starlink.

Зазначається, що обладнавши «Шахед» супутниковим зв’язком, Росія отримає розширений та ефективний канал зв’язку з дроном, можливість передачі інформації з нього та здатність змінювати напрямок польоту на будь-якій відстані. Це означає, що «Шахед» стає переважно засобом розвідки. З використанням Starlink, російські військові можуть надати «Шахеду» функції далекобійного безпілотного боєприпасу з можливістю розвідки завдяки додатковій камері та здатності вражати навіть цілі, що рухаються.

Сервіс Starlink може бути використаний противником при передачі розвідувальної інформації, наприклад, зібраної радіотехнічними засобами про позиції української ППО. Також, при оснащенні дрона камерами, Starlink дозволяє передавати зображення. У Росії можуть використовувати Shahed як украй далекобійний боєприпас з можливістю дорозвідки та поразки навіть рухомих об’єктів. Вибір платформи Shahed для таких цілей може бути обумовлений її можливостями за дальністю польоту близько 2000 км та значним вільним об’ємом усередині фюзеляжу.

Варто додати, що хоча в Росії Starlink не працює і не продається, деякі росіяни купують його через посередників із третіх країн. Водночас у США намагаються боротися з цією проблемою, але поки що без успіху.

Читайте також: Кремль: Росію неможливо примусити до миру

Нагадаємо, Росія має намір передати терористам Ємену потужну зброю. Йдеться про передачу ракет Яхонт (також відомих як П-800 Онікс), які, на думку експертів, дозволять бойовикам більш точно вражати комерційні судна у Червоному морі.