Подоляк: Український план перемоги виключає заморожування конфлікту
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телеканалу «Настоящее время» підкреслив, що план України не передбачає заморожування конфлікту з Росією.
План перемоги України не передбачає заморожування конфлікту. Про це в ефірі телеканалу «Настоящее время» заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Читайте також: Окупанти знищили будівлю Маріупольського драмтеатру та будують на його місці новий
“Про це президент неодноразово говорив, це чітко домінуюча позиція: жодного заморожування конфлікту, тому що вона не призведе до фіналу війни як такої, а призведе лише до отримання Росією можливості накопичити додаткові ресурси та продовжити вже третім етапом масові вбивства цивільного населення в Україні. Тому, звичайно ж, немає жодних концепцій поступки територій, немає жодних концепцій заморожування конфлікту”, – заявив Подоляк.
Він додав, що офіційна позиція Києва єдина: війна має завершитися поразкою Росії.
“Поразку Російської Федерації можна забезпечити певною кількістю зброї як такої. Тобто, грубо кажучи, військовий, дипломатичний, економічний та політичний примус. Плюс Курська операція, яка показує, що справді можна ефективно працювати, в тому числі на території Росії, приносячи туди й масштабуючи там війну”, — сказав він.
За словами Подоляка, Курська операція є частиною плану перемоги Володимира Зеленського.
“Це, по-перше, істотно впливатиме на ті соціальні настрої, які є в Росії. По-друге, це суттєво тиснутиме на путінське оточення і вестиме до фіналу цієї війни”, – розповів він.
Читайте також: Зеленський доручив уряду розглянути петицію про боротьбу з сексуальними домаганнями у ЗСУ
Також Подоляк зазначив, що західні союзники зацікавлені у тому, щоб міжнародне право перемогло, але для цього мають бути тактичні або стратегічні поразки Росії, оскільки все інше призведе лише до ескалації.
“Саме неправильний фінал цієї війни призведе до ескалації ситуації не лише у Східній Європі, а й у Європі загалом, і це очевидно для наших західних союзників. Інше питання — бюрократія, швидкість прийняття рішень, готовність дійсно перестати ховатися за цими міфічними «червоними лініями», вірніше міркувати про них, і так далі. Але із цим працює українська дипломатія, президент України інтенсивно говорить про це на різних майданчиках”, — додав він.
Нагадаємо, мобілізація чоловіків 18-25 років буде заборонена окремим наказом до прийняття законопроєкту. В Україні вводять тимчасову заборону на мобілізацію чоловіків віком від 18 до 25 років.