Перечекати Путіна. Новий план завершення війни
Тиск Заходу навряд чи змусить Путіна припинити війну на умовах, прийнятних для Києва та Вашингтона, пишуть Foreign Affairs.
Захід не може тільки чекати, поки російський диктатор Володимир Путін піде, пише старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Пітер Шрьодер у статті для Foreign Affairs. Аналітик зазначає, що щодо України Путіна просто неможливо переконати.
Шлях закінчення війни
Шредер припускає, що спроби змусити Путіна здатися не увінчаються успіхом, і «є лише один життєздатний варіант припинення війни в Україні на умовах, прийнятних для Заходу та Києва», який полягає в тому, щоб
При цьому сценарії Сполучені Штати утримуватимуть оборону в Україні і зберігатимуть санкції проти Росії, при цьому мінімізуючи рівень бойових дій і обсяг ресурсів, що витрачаються, допоки Путін не помре або не залишить свою посаду іншим чином.
«Тільки тоді з’явиться шанс на міцний світ в Україні», — каже автор публікації.
На його думку, тиск Заходу навряд чи змусить Путіна припинити війну на умовах, прийнятних для Києва та Вашингтона.
«Якщо Путін не захоче припиняти наступ на Україну, то війна може закінчитися лише одним із двох способів: або тому, що Росія втратила можливість продовжувати свою кампанію, або тому, що Путін більше не при владі», — робить висновок Шредер.
При цьому перший сценарій шляхом погіршення можливостей Росії у виданні назвали нереальним, тому залишається другий шлях до закінчення війни в Україні — відхід Путіна з Кремля.
Тільки тоді може «початися справжня робота щодо остаточного врегулювання війни в Україні».
А доти, зазначає автор статті, Вашингтон має зосередитися на допомозі Україні, на утриманні лінії та на запобіганні подальшому просуванню Росії на полі бою.
«Це, безумовно, незадовільний та політично неприємний підхід. Але це єдиний реалістичний варіант», — вважає старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки.
План друзів Путіна
Південно-Африканська Республіка підтримала мирний план, запропонований Китаєм та Бразилією щодо завершення війни Росії проти України.
У цьому «плані» наголошується, що Китай та Бразилія підтримують міжнародну мирну конференцію, «проведену в належний час, визнану як Росією, так і Україною, за участю всіх сторін, а також чесним обговоренням усіх мирних планів».
Бразилія та Китай також вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. Також країни наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи.