В ОП пояснили три ключові аспекти примусу Росії до миру
Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента України, в інтерв’ю «24 каналу» розповів про три ключові аспекти примусу Росії до миру.
Примус Росії до миру може спиратися на три ключові аспекти. По-перше, Москва повинна відчувати, що з нею не хочуть вести переговори. По-друге, вона повинна зіткнутися з фінансовими обмеженнями і військовими поразками. По-третє, країна має почуватися ізольованою, без друзів і підтримки. Таку думку висловив Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента України, в інтерв’ю 24 каналу.
Подоляк розповів про способи примусу Росії до миру. За його словами, «Світ має припинити торгівлю з Росією. Необхідно запровадити значно жорсткіші санкції та встановити вторинні санкції проти країн, які, залишаючись нейтральними, продовжують заробляти на російському ринку. Також слід зупинити передачу технологій в обхід санкцій». Він наголосив на важливості того, щоб інші країни прибрали свої компанії з російського ринку.
Радник додав, що ключовим елементом є падіння доходів олігархів, близьких до Путіна. Якщо їхні доходи істотно скоротяться і вони будуть обмежені в переміщенні капіталу, це призведе до внутрішніх конфліктів серед російської еліти. Нестача грошей у федеральному бюджеті прискорить соціальне розшарування в країні.
«Люди бачитимуть війну на своїй території й усвідомлять, що в їхніх кишенях порожньо. Єдиний спосіб заробити — підписати контракт на мільйон федеральних рублів. Але ці гроші будуть виплачені вашим онукам після вашої смерті. Це вплине на соціальні відносини. Таким чином, внутрішній конфлікт серед еліти і соціальний розрив сприятимуть примусу через економічний тиск, якого зараз немає», — пояснив Подоляк.
Він також зазначив, що Курська операція показала ефективність контрдій України за відсутності дефіциту ресурсів. Політично та ідеологічно Росія може і хоче продовжувати війну, але на своїй території у країни-агресора немає чітких «червоних ліній». Тепер Росія розуміє, скільки ресурсів буде потрібно для масштабування конфлікту.
Читайте також: Суд відпустив під заставу 30 млн голову АМКУ Кириленка
«Щойно починається масштабування, з’являються панічні настрої, і люди починають уникати фронтових ліній. Повертаючись до Росії, вони починають ставити запитання, що тільки посилює вже наявні соціальні конфлікти», — додав Подоляк.
Нагадаємо, український генерал таємно зустрівся з командувачами НАТО: про що говорили. На зустрічі було продемонстровано новітні зразки німецької військової техніки, деякі з них Україна отримає у 2025 році.