The Economist проаналізував, чи вплинув наступ на Курщині на бої на сході
Російські військові «будують великі укріплення набагато ближче до нових ліній фронту, у тому числі у найближчій точці, лише за 16 км від передбачуваних українських позицій».
Наступ на Курську область Росії не зміг сповільнити російську агресію на сході України. Про це у четвер, 29 серпня, пише видання The Economist.
Як вказують аналітики, наступ ЗСУ у Курській області став «шоковим рейдом» для росіян. Проте нині він «минув свій початковий етап для обох сторін».
«Наразі російські військові будують великі укріплення набагато ближче до нових ліній фронту, у тому числі у найближчій точці, лише за 16 км від передбачуваних українських позицій», — цитує видання американського аналітика Брейді Афріка.
Видання, посилаючись на свої джерела, пише, що Курськ був «доказом концепції» здатності України обходити чисельну перевагу Росії. Успіх показав, чого можна досягти, якщо західні союзники України скасують обмеження на використання своєї зброї. Також «шоковий рейд» дав близько 600 російських військовополонених для обміну.
«Але Курська операція не змогла досягти своєї головної мети — відтягнути російські сили від Покровська, життєво важливого логістичного центру для українських військ. Росія перекинула до Курщини частину військ з Херсонщини на півдні та з ліній Часого Яру і Сіверська на сході, і лише посилила свою увагу до Покровська», — стверджує видання.
Окремо The Economist вказує, що «росіяни мають набагато кращі ресурси, маючи десять спеціальних інженерних полків проти одного українського».
«Так чи інакше, але Україна не лише не спиняється, а й готує новий етап на Курській дузі», — додає видання.
В Швеції вважають, що операція Сил оборони України в Курській області Росії нанесла удар по режиму російського диктатора Володимира Путіна.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp