УКРАЇНА

Зміни у законодавстві з 16 липня: повістки військовозобов’язаним тепер надсилатимуть через пошту

З 16 липня повістки військовозобов’язаним українцям будуть надсилатися не лише у громадських місцях, але й через Укрпошту.

З 16 липня повістки військовозобов’язаним українцям вручатимуть не лише у громадських місцях, а й через Укрпошту. Повістки надсилатимуть за адресами проживання та реєстрації, зазначеними в реєстрах. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

Читайте також: Прокурори Офісу Генпрокурора викриті на отриманні неправомірної вигоди у 170 тисяч доларів США

“Відповідно до ухвалених змін у законодавстві, після 16 липня передбачена можливість надсилання повісток поштою. Їх відправлятимуть на ті адреси, які були вказані під час оновлення військово-облікових даних”, — розповіла підполковник юстиції Ірина Гарбуз, представниця Центрального юридичного управління Генштабу ЗСУ.

Повістку надсилають за останнім відомим місцем реєстрації військовозобов’язаного, який вчасно не оновив свої дані. В такому випадку повістка вважатиметься врученою. Однак, навіть якщо особа відмовилася від неї або не розписалася, ТЦК надішле повторну повістку.

Повістку вважатимуть врученою в день, коли

  • особа отримала її, і це підтверджено інформацією або документами від поштового оператора
  • у відділенні поштового зв’язку зроблено відмітку про те, що призовник відмовився від її отримання;
  • у відділенні поштового зв’язку зроблено відмітку про відсутність військовозобов’язаного за адресою місця проживання.

У разі неотримання повістки, вона повертається до ТЦК, а працівники вже звертаються до поліції з проханням здійснити адміністративне затримання особи. Для виконання цього запиту дається п’ять днів. Якщо протягом цього терміну правоохоронні органи не можуть знайти особу, вони повідомляють про це ТЦК.

Читайте також: У семи областях аварійні відключення світла: Укренерго повідомило про ситуацію на 16 липня

Після цього ТЦК надсилає остаточне повідомлення — вимогу — іншим рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Днем вручення такої вимоги вважається дата її вручення під розписку на пошті або дата відмітки у поштовому повідомленні про відмову в отриманні вимоги чи про неможливість вручення вимоги особі. У випадку невиконання вимоги протягом 10 днів, ТЦК може звернутися до суду з позовом про обмеження у праві керування транспортним засобом.

Нагадаємо, затримано чоловіків, які намагалися перетнути кордон з Угорщиною у супроводі підлітків. Затримано порушників кордону з Угорщиною, які намагалися перетнути його у супроводі підлітків.