УКРАЇНА

Україну сколихнули акції протесту

У столиці та низці обласних центрів люди вийшли на вулицю, протестуючи проти ухваленого сьогодні законопроєкту, що позбавляє незалежності антикорупційні органи.

Увечері у вівторок, 22 липня, у Києві, Львові, Дніпрі, Вінниці та низці інших міст України відбулися протести проти закону щодо позбавлення НАБУ та САП незалежності. Так, у Києві неподалік Офісу президента, на площі Івана Франка, станом на 20:30 за даними Інтерфакс-Україна зібралося близько 1200 учасників, і люди продовжують активно підходити.

Також повідомляться, що на будівлю поряд з театром імені Івана Франка за допомогою проєктору вивели напис «Вето на закон».

 

Протестувальники вигукують «Влада – це народ», «Руки геть від САП і НАБУ» та «Поверніть Європу».

«Це вбиває незалежність антикорупційних органів. Якщо президент призначає генпрокурора, а генпрокурор втручається в роботу НАБУ і САП, то де тут незалежність?» – цитує Радіо Свобода учасницю акції в Києві, яка представилася Валерією.

Схожі настрої були і у протестувальників у Дніпрі: «Я дуже сподіваюся, що наш президент не хоче поїхати до Ростова», «ми просто скотимось у підконтрольну всім відомій партії державу».

Кількість людей на цій акції, за підрахунками кореспондентки Радіо Свобода, збільшилася до сотні, мітингувальники пройшли маршем до Європейської площі, щоб залучити до протесту більше учасників.

В Одесі біля міського саду зібралися близько пів сотні людей, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Учасники акції вимагають, щоб президент Зеленський ветував законопроєкт, який вважають дорогою до авторитаризму.

Фото з сотнями протестуючих у Львові опублікував мер міста Андрій Садовий, котрий вийшов до учасників акції.

 Протест у Львові

Менш малочисельні акції протесту відбулися також у Вінниці та Сумах.

Як повідомлялося, сьогодні Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт №12414 який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і робить їх залежними від рішень генерального прокурора. Низка депутатів перед голосуванням намагалися заблокувати трибуну, пояснюючи, що це — «єдиний варіант, як це можна хоч теоретично зупинити» прийняття законопроєкту. У НАБУ та САП заявили, що законопроєкт зруйнує антикорупційну інфраструктуру, яка була вибудувана з 2015 року. 

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук відразу ж підписав законопроєкт, та направив його на підпис президенту. 

Єврокомісія висловила серйозну стурбованість рішенням Верховної Ради обмежити незалежність НАБУ та САП. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp