Китай підтримав суверенітет Данії над Гренландією й очікує на взаємність
Зустріч Ван Ї з його данським колегою Ларсом Расмуссеном відбулася за кілька днів після того, як Данія прийняла колишню президентку Тайваню Цай Інвень.
У той же час, Ван Ї заявив, що Китай сподівається на «підтримку Данією законної позиції Китаю з питань, що стосуються суверенітету та територіальної цілісності Китаю».
За його словами, сторони поділяють «широкий консенсус» щодо захисту багатосторонності та вільної торгівлі, додавши, що Китай готовий зміцнювати діалог та співпрацю з ЄС.
Минулого тижня експрезидентка Тайваню Цай Інвень зустрілася з парламентарями Данії та виступила з промовою на саміті з питань демократії в Копенгагені. В ній вона звинуватила Китай в посиленні кібератак та військових навчань біля берегів Тайваню.
Посольство Китаю в Копенгагені розкритикувало Данію за прийняття Цай Інвень та заявило, що вона ігнорує «міжнародний консенсус щодо принципу одного Китаю».
«Тайванське питання — це виключно внутрішня справа Китаю, яка не допускає втручання жодного іноземного уряду, організації чи окремої особи», — йдеться в коментарі посольства Китаю у Данії.
У свою чергу, глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмунсен заявив, що політика Данії щодо «одного Китаю» залишається міцною, хоч «ми не дивимося на все однаково, і в деяких питаннях Китай створює виклик».
Як наголошує агентство, заява Китаю вказує, що країна не підтримує слова президента США Дональда Трампа щодо «контролю» над островом Гренландія.
Китайська Народна Республіка вважає територію Тайваню своєю частиною. Водночас Китайська Республіка, відома як Тайвань, відкидає ці претензії. Однак і КНР, і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp