ВСЕСВІТ

Соратника Трампа розглядають на посаду радника з нацбезпеки — ЗМІ

Стівен Міллер вважається головним ідеологом жорсткої імміграційної політики Трампа та одним із його найвідданіших радників.

Один із найближчих соратників Дональда Трампа, Стівен Міллер, розглядається як основний кандидат на посаду радника президента США з національної безпеки. Про це повідомляє Axios із посиланням на п’ять джерел, обізнаних із ситуацією.

Міллер — чинний заступник голови апарату Білого дому та радник з питань внутрішньої безпеки. Він вважається головним ідеологом жорсткої імміграційної політики Трампа та одним із його найвідданіших радників.

Його кандидатуру розглянули після того, як Трамп усунув Майка Волца з посади радника з національної безпеки й висунув його на пост постійного представника США в ООН.

Тимчасово обов’язки радника з нацбезпеки наразі виконує державний секретар Марко Рубіо, але, за словами джерел, він уже надмірно завантажений керівництвом Держдепу.

Джерело в Білому домі повідомило Axios, що Міллер ефективно організував роботу Ради внутрішньої безпеки й «робить це з набагато меншою командою, ніж Рада нацбезпеки».

Інше джерело наголосило, що Міллер і Рубіо «тісно співпрацювали над питаннями імміграції», і така кадрова комбінація може бути «ідеальним варіантом» для Білого дому.

За словами одного зі співрозмовників Axios, Міллер виявив зацікавленість у посаді ще в четвер. Водночас інше джерело зазначило, що він може відмовитися, якщо це заважатиме його роботі над імміграційною політикою.

Очікується, що остаточне рішення ухвалить особисто Трамп.

«Якщо Стівен захоче цю посаду — складно уявити, щоб Трамп відмовив», — зауважило інше джерело.

Зауважимо, заміна Майкла Волца обговорювалась у Білому домі вже кілька тижнів, але в останні дні дискусії набрали обертів. Зокрема повідомляли про кандидатуру Стіва Віткоффа.

Як відомо, Волц у березні втрапив у скандал через чат в Signal, куди він помилково запросив журналіста Джеффрі Ґолдберга з видання The Atlantic. Таким чином останній став свідком обговорення високопосадовцями планів військового удару по цілях хуситів у Ємені. 

Ґолдберг  опублікував  свою версію, спочатку не розголошуючи оперативні деталі, але після того, як міністр оборони Піт Хегсет, директор національної розвідки Тулсі Габбард та директор ЦРУ Джон Реткліфф заперечили, що в чаті була поширена будь-яка секретна інформація, Ґолдберґ також опублікував цю інформацію, включаючи час ударів та використані комплекти зброї.

Після того, як Вольц визнав достовірність повідомлення і взяв «всю провину на себе».

Згодом президент Трамп висловив свою підтримку Волцу, назвавши його «непоганою людиною», що «засвоїла урок».

Однак пізніше ЗМІ писали, що Трамп розчарований Волцом через його роль у витоку інформації з групового чату Signal та ускладненням з виборами на його місце в Конгресі.

Як ми вже писали 29 березня, два джерела Politico припустили, що Трамп зрештою звільнить свого радника з нацбезпеки. За їхніми словами, «вони будуть триматися за нього, але через кілька тижнів він піде».

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp