ВСЕСВІТ

ООН: Росія посилила удари по Україні, незважаючи на мирні ініціативи

В ООН заявили про посилення обстрілів українських міст російськими військами, попри спроби відновити переговори. У квітні загинула щонайменше 151 цивільна особа.

На тлі активізації дипломатичних зусиль щодо припинення війни в Україні, Організація Об’єднаних Націй фіксує нарощування атак російських військових проти цивільного населення. Про це заявили заступниця Генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло та помічниця генсека з гуманітарних питань Джойс Мсуя під час засідання Ради Безпеки ООН, передає Укрінформ.

Розмарі Дікарло наголосила, що останніми тижнями світ спостерігає посилення ініціатив, спрямованих на початок діалогу між сторонами конфлікту. За її словами, ці спроби дають надію на прогрес у встановленні режиму припинення вогню та мирного врегулювання. Однак водночас, зауважила вона, Росія продовжує обстрілювати українські міста, і цивільне населення щодня зазнає втрат.

«Лише у квітні загинула щонайменше 151 цивільна особа, ще 697 дістали поранення. Це більше, ніж у березні, коли кількість жертв уже зросла на 50% порівняно з лютим», — повідомила Дікарло.

Також вона звернула увагу на те, що попри заяви Москви про припинення атак на енергетичну інфраструктуру України, удари по цих об’єктах не припиняються.

У своїй промові Дікарло також зазначила, що ООН і надалі займається питанням безпеки судноплавства в Чорному морі. Це, зокрема, необхідно для забезпечення глобальної продовольчої стабільності та збереження ключових логістичних маршрутів, які серйозно постраждали внаслідок війни.

Водночас вона ще раз підкреслила, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну є серйозним порушенням основоположних принципів міжнародного права, яке підриває безпеку Європи й усього світу.

На думку Дікарло, першочерговим кроком до припинення насильства має стати «повне, негайне і беззастережне припинення вогню», що дозволить перейти до побудови комплексного і стійкого миру. Цей мир, за її словами, повинен ґрунтуватися на повазі до незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

У свою чергу, Джойс Мсуя підтвердила, що, попри розмови про мир, атаки на Україну посилилися. Вона закликала Раду Безпеки ООН до негайних колективних дій для захисту мирного населення та критичної інфраструктури.

Крім того, Мсуя наголосила на необхідності суттєвого збільшення фінансової підтримки України. За її словами, через дефіцит коштів доводиться згортати найнеобхідніші програми допомоги, попри загострення ситуації та зростання небезпеки для людей.

«Потрібно прагнути справедливого миру», — підсумувала представниця ООН.

Нагадаємо, Україна в ООН: Ми хочемо миру, але не за будь-яку ціну. Київ ніколи не визнає окупацію своїх територій, не погодиться з іноземним диктатом і обмежень суверенітету. Також не обговорюється повернення полонених і викрадених дітей.