УКРАЇНА

Скільки підозрюваних у корупції мобілізувалися до ЗСУ: відповідь САП

Мобілізація обвинувачених у корупційних справах стала новим способом для затягування судових процесів і можливості уникнути покарання.

В Україні з’явився новий спосіб уникнути кримінальної відповідальності за корупційні злочини. Підозрювані у справах, що розслідуються Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) та Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), добровільно вступають до лав Збройних сил України. За інформацією САП, такий метод став досить популярним серед обвинувачених у корупційних справах.

Зараз вже 48 осіб, яким було направлено обвинувальні акти до суду, вирішили мобілізуватися до ЗСУ. 

Цей крок дозволяє затягнути розгляд справи, оскільки судовий процес припиняється, а терміни притягнення до відповідальності наближаються до завершення. У результаті цього підозрювані можуть уникнути покарання, оскільки через зупинення справи строки давності можуть вичерпатися.

Нагадаємо, Генштаб відреагував на скандал з мобілізованим Насіровим. Колишнього голову Державної фіскальної служби, якого підозрюють у хабарі в 21 млн євро, дійсно мобілізували, але наказ було визнано протиправним та скасовано.