ТЦК зобов’язані визнавати QR-код з Резерву+, але й мають право вручати повістки на вулиці
Федір Веніславський пояснює, чому електронний документ є повноцінною заміною паперовому та як діяти у випадку, якщо представники ТЦК відмовляються його визнавати.
Електронна версія військового квитка є повноцінною заміною паперовій версії. Він містить QR-код, і жоден представник ТЦК та СП не має права сказати, що цей документ, згенерований у «Резерв+», не відповідає вимогам закону. Про це заявив член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв’ю OBOZ.UA.
Читайте також: Українці найменше довіряють «Слузі народу», найбільше партії Притули: опитування
Відповідаючи на запитання, чи були випадки, коли представники військкомату заявляли, що електронний обліковий документ у «Резерв+» «не є документом» і забирали військовозобов’язаного до військового комісаріату, Федір Веніславський відповів:
“Ми ухвалили закон, який передбачає, що електронний формат військово-облікового документа є повним замінником паперового варіанта. Там є QR-код, і жоден представник ТЦК та СП не має права говорити, що цей згенерований у Резерв+ документ не відповідає вимогам закону! Якщо трапляються такі випадки, громадяни повинні звернутися на гарячу лінію, і все стане на свої місця. Це питання постійно перебуває на контролі у нашому парламентському комітеті та в Міністерстві оборони”.
Окремо Веніславський зауважив, що електронний обліковий документ можна перевірити за допомогою будь-якого смартфону, який має функцію сканування QR-коду. Тому навіть патрульні поліцейські, які не мають спеціального сканера, можуть його перевірити.
Читайте також: Туреччина офіційно затвердила угоду про вільну торгівлю з Україною
Водночас, за його словами, представники ТЦК мають право вручати повістки перехожим на вулиці.
“Якщо представник ТЦК є особою, яка уповноважена виписувати повістки, а військовозобов’язаний за законом може бути мобілізованим, і це встановлено, то проблем у місці виписування повістки не бачу”, — додав він.
За його словами, представники ТЦК зобов’язані фіксувати свої дії на відео. Для цього вони мають нагрудні камери.
Нагадаємо, 57% українців підтримують переговори з Росією, але прагнуть повернення всіх територій: опитування. Згідно з опитуванням, проведеним Національним Демократичним Інститутом та Київським міжнародним інститутом соціології, більшість українців виступають за переговори з Росією для досягнення миру.