УКРАЇНА

Лютневі морози в Україні: синоптики прогнозують похолодання до -20°C

В Україні очікується суттєве похолодання – температура опуститься до -20°C уночі, а вдень залишатиметься морозною.

Українцям, які тривожаться через глобальне потепління, найближчими днями доведеться відчути, що зима все ж залишається вірною своїм традиціям. За прогнозами синоптиків, майбутній тиждень виявиться по-справжньому морозним, а холоди, ймовірно, затримаються і на кілька днів наступного. Однак після цього поступово почнеться потепління, сигналізуючи про наближення весни. За даними Meteoprog, середньодобова температура цього тижня відставатиме від кліматичної норми на 5-8 градусів. 

Лютий зазвичай вирізняється м’якшою погодою порівняно із січнем, але цього року спостерігається зворотна тенденція. Морози виявляться найбільш відчутними вночі — у північних і східних регіонах, а також у Карпатах стовпчики термометрів опустяться до -13…-20 градусів. У денні години температура буде комфортнішою: від -3 до -8 градусів у центральних регіонах і до -2…+3 градусів на півдні та в Закарпатті.

Суттєвих опадів синоптики до кінця тижня не прогнозують, однак через низькі температури на дорогах утвориться ожеледиця. Водіям варто бути особливо уважними, оскільки слизькі траси можуть стати причиною аварій.

Незважаючи на тимчасове похолодання, тенденція глобального потепління в Україні очевидна. За останні сто років середня температура повітря в країні зросла на два градуси і продовжує підвищуватися. Це призводить до того, що суворі морози стають дедалі рідшими, а зимові періоди з аномально високими температурами — навпаки, частішають.

Історичні метеодані підтверджують, що найекстремальніші морози на території України фіксувалися ще в минулому столітті. Так, у Луганську 8 січня 1900 і 1935 років температура опускалася до -41,9 градуса, а в Києві 9 лютого 1929 року термометри показували -32,2 градуса. У Херсоні 3 лютого 1911 року також спостерігалися морози до -32 градусів. У XXI столітті таких температурних мінімумів уже не реєстрували, що підтверджує зміни клімату.

Нагадаємо, російський удар по ЧАЕС: Ліквідація наслідків атаки триває. Роботи з ліквідації наслідків удару російського дрона по Чорнобильській АЕС продовжуються.