Дипломатичний прорив між США та Росією ставить Україну в складне становище – NYT
Переговори, ініційовані Дональдом Трампом, мають вирішальний вплив на майбутнє України.
Переговори, ініційовані Дональдом Трампом, матимуть вирішальний вплив на майбутнє України, при цьому «частина її території, ймовірно, залишиться під російською окупацією». Телефонна розмова президента США з Володимиром Путіним поклала кінець зусиллям Америки з дипломатичної ізоляції Росії, що почалися майже три роки тому після повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомляє The New York Times.
Як повідомляє видання, Трамп охарактеризував цю розмову як старт переговорів про завершення війни, при цьому роль президента України Володимира Зеленського в процесі залишається неясною.
Також нагадали, що раніше адміністрація Трампа вимагала 500 мільярдів доларів за українські природні ресурси і скасовувала звільнення України від американських мит на сталь. Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що повернення України до кордонів до 2014 року та її вступ до НАТО — «нереалістичні цілі».
The New York Times розцінює ці кроки як «тривожні сигнали» для Зеленського, зазначаючи, що поліпшення відносин США з Росією ставить Україну в складне становище. Таким чином, переговори, розпочаті Трампом, матимуть вирішальний вплив на майбутнє країни, а її територія, ймовірно, залишиться розділеною.
Крім того, як підкреслює NYT, переговори також визначатимуть політичне майбутнє Зеленського.
«Йому не залишається нічого іншого, як погодитися на переговори під егідою США, незважаючи на його глибокий скептицизм, який поділяє більшість українців, щодо готовності Путіна до перемовин без суворих умов або посилення тиску», — ідеться в статті.
Видання додає, що Україна вступає в ці переговори, маючи «невеликий важіль» — контроль над територіями в Курській області Росії. Зеленський уже заявив, що готовий обміняти ці території на землі, утримувані Росією, однак у Кремлі відкинули таку можливість.
У NYT також вказують, що «будь-яка затримка з боку України в ухваленні умов припинення вогню може призвести до втрати територій, якщо Росія продовжить наступ». Однак, згідно з даними Інституту з вивчення війни, з листопада 2024 року російський наступ сповільнився.
Нагадаємо, Дональд Трамп не визнав Україну рівноправною стороною мирних переговорів. Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має укласти мир, проте не дав чіткої відповіді, чи вважає Київ рівноправною стороною переговорного процесу.