Європейські лідери не знали про телефонну розмову Трампа з Путіним та підозрюють зраду — Bloomberg
Європейські лідери занепокоєні відсутністю їхньої участі в мирних переговорах між США та Росією, ініційованих Дональдом Трампом.
Європейські лідери заявили, що їхня участь у процесі мирних переговорів не повинна бути виключена, після того, як президент США Дональд Трамп повідомив про своє намір вести переговори з Володимиром Путіним щодо завершення війни в Україні. В ЄС виникли побоювання, що США можуть йти на поступки Росії, ігноруючи важливість європейської ролі у вирішенні конфлікту. Про це повідомляє Bloomberg.
За даними видання, Трамп відійшов від трирічної політики США, згідно з якою рішення щодо України повинні прийматися за участі Києва. Він також виключив участь своїх європейських союзників, які стурбовані можливою поступливістю Америки, що може призвести до здачі позицій на користь Путіна.
Джерело в Європі повідомило, що союзники не були заздалегідь поінформовані про телефонну розмову Трампа з російським президентом.
На Мюнхенській конференції з безпеки багато учасників охарактеризували це як «зраду», висловлюючи побоювання, що США можуть задовольнити вимоги Путіна, не отримавши натомість значних поступок.
«Європа повинна грати ключову роль у будь-яких переговорах», — заявила голова європейської дипломатії Кая Каллас, додавши, що угода, укладена без участі Європи, не буде довготривалою. Міністр оборони Естонії Ханно Певкур також підкреслив, що без Європи мирна угода не буде стабільною.
Міністр оборони США Піт Хегсет відкинув звинувачення у зраді, назвавши Трампа «найкращим переговорником на планеті». Він зазначив, що США усвідомлюють важливість своїх союзників і що мирні переговори вимагатимуть визнання складних реальностей з обох сторін.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив на важливості того, щоб після досягнення угоди вона не розвалилася.
Європейські лідери також знову підняли питання збільшення інвестицій у власну оборону, що є давнім вимогам Трампа. Хегсет, у свою чергу, закликав альянс збільшити витрати на оборону до 5% від ВВП.
Відповідаючи на критику, адміністрація Трампа намагалася продемонструвати, що Європа активно підтримує Україну. Рютте зазначив, що у 2024 році більше половини витрат на підтримку України будуть покриті європейськими союзниками, за винятком США.
Нагадаємо, Дональд Трамп не визнав Україну рівноправною стороною мирних переговорів. Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна має укласти мир, проте не дав чіткої відповіді, чи вважає Київ рівноправною стороною переговорного процесу.