ВСЕСВІТ

Цілі України щодо кордонів 2014 року та вступу до НАТО є нереалістичними: глава Пентагону

Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що повернення України до кордонів 2014 року та вступ до НАТО — нереалістичні цілі.

Міністр оборони США Піт Гегсет зазначив, що цілі, пов’язані з повним звільненням України до кордонів 2014 року і вступом до НАТО, є нереалістичними. За його словами, Україні необхідні надійні гарантії безпеки, проте американські військові не братимуть участі в миротворчих операціях. Ці зауваження Хегсет зробив на відкритті засідання Контактної групи з допомоги Україні в рамках ініціативи «Рамштайн».

«Ми перебуваємо на критичному етапі. Третя річниця війни, що наближається, вимагає від нас чіткості в посланні: насильство має припинитися, а війна завершитися», — заявив Хегсет, наголосивши, що президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, що закінчення бойових дій і встановлення стійкого миру — головні пріоритети.

Міністр оборони США наголосив, що Вашингтон орієнтований на дипломатичне вирішення конфлікту, прагнучи привести Росію та Україну до переговорів.

«Ми прагнемо до закінчення цієї руйнівної війни і встановлення міцного миру, об’єднуючи зусилля союзників і враховуючи реалістичну ситуацію на полі бою. Ми, як і ви, хочемо бачити суверенну і процвітаючу Україну. Однак для цього потрібно визнати, що повернення України до кордонів 2014 року є недосяжною метою», — заявив Хегсет.

Він попередив, що продовження боротьби за таку мету призведе до подальшого кровопролиття і страждань.

Водночас Гегсет наголосив, що мирний процес для України має включати надійні гарантії безпеки, щоб уникнути відновлення війни. США не вважають за можливе, щоб Україна стала членом НАТО в рамках переговорів, однак гарантії мають бути підкріплені боєздатними військами, як європейськими, так і неєвропейськими.

Міністр оборони США також уточнив, що миротворці не повинні бути задіяні в рамках місії НАТО і не можуть бути захищені статтею 5 Північноатлантичного договору, яка передбачає колективну безпеку.

Крім того, Гегсет підтвердив, що американські військові не будуть розміщені в Україні.

Насамкінець, міністр повторив заяву президента Трампа про необхідність зниження цін на енергоносії та запровадження санкцій проти Росії в енергетичному секторі, щоб змусити Росію повернутися до переговорів. Він також закликав європейських партнерів збільшити витрати на оборону з 2% до 5% ВВП, як того вимагає президент США.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стане Національним днем молитви: Рада ухвалила закон. Верховна Рада ухвалила рішення про встановлення 24 лютого як Національний день молитви.