Коли та як подати документи на продовження відстрочки: пояснення юриста
Юрист Тарас Боровський роз’яснив, що відстрочка від служби діє до зазначеного в документі терміну і не залежить від продовження мобілізації.
Відстрочка від служби залишається чинною незалежно від можливих рішень про продовження мобілізації та діє до зазначеного в документі терміну, пояснив юрист Тарас Боровський в інтерв’ю телеканалу Київ24.
«З приводу відстрочки, не поділяю думку, що буцімто мобілізація продовжується на 90 днів, відповідно кожні 90 днів ті, у кого є відстрочка, мають її поновити і дати працівникам ТЦК можливість перевірити чи досі наявні підстави для відстрочки. Є підстави, які перевіряти не потрібно. Загалом же відстрочка надається, як правило, до певної дати, яка зазначена в документі про відстрочку, і вона не прив’язується до дати мобілізації чи чогось такого», — заявив Боровський.
Приміром, як зазначив експерт, викладачі вищих навчальних закладів, які не підлягають призову, отримують відстрочку на термін від пів року до року.
«Для певних категорій дають відстрочку більше ніж на 3 місяці – якщо у людини троє дітей, якщо у людини дитина-інвалід, якщо людина здійснює догляд за одним з батьків-інвалідом. Для чого ж ганяти людей і перевіряти кожні три місяці? Ті відстрочки, які були надані на довший термін, і щось в січні було змінено — були внесені зміни в постанову, то вони в будь-якому разі продовжують діяти. Як правило ніхто не змінює законодавство таким чином, що ніби ти знав, що у тебе на пів року є відстрочка, і раптом раз і кажуть: ні, через два тижні ти маєш перепідтвердити», — додав він.
На думку Боровського, це створює додаткове навантаження на територіальні центри комплектування, які мають зосередитися на інших, більш актуальних завданнях.
«Відповідно до анонсованої Міністерством оборони реформи, ТЦК буде займатись комплектуванням, соціальної підтримкою, допомогою з виплатами за поранення, за загибель членам сім’ї, також буде займатись певним рекрутингом і популяризацією служби в ЗСУ. Тому навантажувати їх кожен раз цими людьми з відстрочками, це не дуже», — зазначив він.
Нагадаємо, російські дрони атакували Київщину: у Бориспільському районі пошкоджено школи та дитсадок. Унаслідок масованої атаки російських безпілотників у Бориспільському районі Київської області пошкоджено дитячий садок, дві шкільні будівлі, дитячий майданчик і приватний будинок.