Під Одесою тисячі медуз викинулися на берег: ймовірно, забруднені мазутом
Русєв пояснив, що медузи є біоіндикаторами забруднення води.
На узбережжі Одещини виявили масову загибель медуз, ймовірно, забруднених мазутом. Цю інформацію оприлюднив Іван Русєв, начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку “Тузлівські лимани”, на своїй сторінці в Facebook.
“Третій тиждень поспіль працівники парку моніторять ситуацію з викидом мазуту на узбережжі Чорного моря. Під час обстеження однієї з ділянок було виявлено понад 2 км пляжу, вкритого тисячами медуз виду Aurelia aurita”, – написав він.
За словами Русєва, на піску поблизу води було виявлено майже 5 тисяч медуз, розміром від 2 до 10 см. Вони також присутні у воді, на мілководді, але через велику кількість їх не вдалося порахувати.
Це явище стало несподіванкою для екологів, оскільки вони вперше спостерігають таку ситуацію взимку.
Русєв пояснив, що медузи є біоіндикаторами забруднення води. Їх слиз містить бактерії, які здатні розщеплювати вуглеводні, включаючи нафту, а також можуть захоплювати краплі нафтопродуктів з води. За словами еколога, існує гіпотеза, що більша кількість медуз може прискорити процес споживання нафтопродуктів через їхні поживні речовини, що сприяють росту певних бактерій.
Медузи – це безхребетні, організми, на 98% складаються з води, і вони мають значення для досліджень впливу забруднень на морське середовище.
Варто нагадати, що в грудні 2024 року два російські танкери затонули біля Керченської протоки, спричинивши забруднення Чорного моря мазутом. У січні 2025 року екологи виявили сліди мазуту на узбережжі Одещини, а пізніше на березі знайшли птахів, забруднених нафтою, один з яких помер.