УКРАЇНА

Як посадовці їздять за кордон на вигадані заходи, використовуючи вплив на бізнес, — розслідування ЗМІ

Розслідування «Української правди» розкриває, як високопосадовці Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку України використовують свої повноваження для особистих вигод.

Безумовно, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є органом з високим рівнем корупційних ризиків в Україні. Однак, розпочавши дослідження цього питання, ми не очікували, що високопоставлені чиновники комісії, вочевидь, вирішать використати ці ризики на повну котушку. Про це йдеться у матеріалі Української правди.

Щоб зрозуміти, які можливості відкриваються перед НКЦПФР, важливо розібратися в її ролі та функціях. Цей державний орган підпорядковується безпосередньо президенту України і відповідає перед Верховною Радою. 

На офіційному сайті НКЦПФР зазначено:

«Метою комісії є забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни, шляхом створення механізму акумулювання, розподілу та перерозподілу інвестиційних ресурсів, а також створення умов для становлення потужних внутрішніх інвесторів та забезпечення захисту їхніх прав».

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну одним із нових «впливових інвесторів» став Артем Колюбаєв — маловідомий кінопродюсер і близький друг глави офісу президента Андрія Єрмака. 

Журналісти Bihus.Info вже провели кілька розслідувань, розкриваючи, як цей кінопродюсер, у розпал війни, увійшов у проблемний будівельний бізнес, розпочав виробництво дронів для українських Сил оборони і, за допомогою різних компаній, зміг отримати дозвіл на виведення понад мільйона доларів за кордон, незважаючи на чинну заборону. Цей випадок особливо підкреслює вплив Національної комісії з цінних паперів, адже саме вона видала дозвіл на виведення коштів, призначених для закупівлі м’яса в Дубаї.

“Тому ми в редакції дуже здивувались, коли дізнались, що керівники саме цієї комісії їздять у відрядження за кордон на запрошення і коштом громадської спілки, із засновниками якої пов’язаний Артем Колюбаєв. Ще більше ми здивувались, коли за допомогою декількох кліків встановили, що заходи, задля участі в яких посадовці виїжджають за кордон – фіктивні”, — повідомляє видання.

Не менш дивною виглядає поведінка учасників розслідування, коли ЗМІ намагалися отримати офіційні коментарі — листи, вимоги і навіть блокування в месенджерах — «все це більше нагадує комедійний жанр».

Нагадаємо, Росія атакувала Україну вночі 77 дронами та двома балістичними ракетами: 56 БПЛА знищено. Вночі на 6 лютого 2025 року російські війська атакували Україну за допомогою 77 ударних БпЛА типу «Shahed», а також безпілотників-імітаторів та двох балістичних ракет «Іскандер-М».